Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan da 'Pensilvanya' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SABAH'ın Başbakanlık ofislerine böcek yerleştiren casusluk şebekesinin Gülen ile irtibatlı olduğu haberini doğruladı: Kesinlikle Pensilvanya ile bağlantılı

Erdoğan da 'Pensilvanya' dedi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün SABAH'ın manşetten duyurduğu, Başbakanlık ofislerine böcek yerleştiren casusluk şebekesinin Fethullah Gülen ile irtibatlı olduğu iddiasını doğruladı. "Kesinlikle Pensilvanya ile bağlantısı var. Bu yüzden son MGK basın bildirisinde bunu açıkladık" diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir'e hareket etmeden önce Esenboğa Havaalanı'nda düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
GÜLEN İLE BAĞLANTILI:
(Ofislere böcek yerleştiren şahısların Fethullah Gülen'in yardımcısı ile irtibatlı olduğu tespitinin hatırlatılması üzerine) Bu iddianame artık yargı sürecinde, altından neler çıkacak onu hep birlikte göreceğiz. Sizlerin de ifade ettiği gibi şu anda ortada olan vaka neyse, paralel devlet yapılanması olarak ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu yapının nerelere sızdığını, nerelerde ne tür faaliyetler gösterdiği ki bunun Pensilvanya ayağının olmaması diye bir şey kesinlikle söz konusu değildir. Pensilvanya ile bağlantısı vardır. Bundan dolayı da bizler en son MGK basın bildirisinde bunu açıkladık. Şu anda hükümetimiz de bu tavsiye kararı üzerinde çalışmasını yürütüyor. Onlar da kısa bir süre içerisinde nihai kararını açıklayacaklardır.
SÖZDE DEĞİL ÖZDE SAMİMİYET: (Çözüm sürecine ilişkin bir soruya cevaben) Aslolan uygulamadır. Şu anda, özellikle de bu 6-7 Ekim olaylarından sonra mevcut gelişmeler sözde değil, özde olmalı. Temennim odur ki burada silahsızlanma konusunda atılacak adımlar ülkemizin huzuru için, ülkemizde vatandaşlarımızın çözüm sürecinden beklentilerine cevap konusunda önemli bir adım olacaktır. Şu anda bu konuda atılacak adımları hassasiyetle takip ediyoruz.

'BİRİLERİ BEDELLİ ASKERLİĞİ KAŞIYOR'

"Başbakanlığım dönemimde bu konuyla ilgili hükümetin düşüncelerini söylemiştik. Şu anda da bunun tabii artıları var, eksileri var. Nedense birileri zaman zaman çıkıp bu işi kaşıyorlar. Ve bunlar doğru yaklaşım tarzı değil. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kanaatini bir yere bırakmak mümkün değil. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de ihtiyacını gözardı ederek değil, onu değerlendirmeye alarak, böyle bir karar verilir ve ondan sonra da hükümet kararını uygulamaya koyar. Bu bakımdan şu anda böyle bir kararı ne hükümet vermiştir, ne Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu konuda kesin bir kanaati açıklanmıştır. Bana kesin olarak yansıyan bir şey söz konusu değildir. Cumhurbaşkanı olarak ben de bu olayın artı ve eksilerini bu ilgili mercilerle değerlendirmek durumundayım. Çünkü sırtımızda bizim gerçekten ağır bir küfe var."

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan da 'Pensilvanya' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN