Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Türmen'den MİT itirafı!

Giriş Tarihi: 21.11.2014 15:57
CHP'li Türmen'den MİT itirafı!

Mecliste basın toplantısı düzenleyen CHP'li : "Yeteri kadar karışığız zaten MİT'e ihtiyaç var mı bilmiyorum" şeklinde konuştu.

CHP İzmir Milletvekili , Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Türmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar" sözleri ile ilgili olarak , "Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum" dedi.

Türmen, yolsuzlukla mücadelede bir başka ilkenin, saydamlık ve katılım olduğunu kaydederek, "G- 20 başkanının yolsuzlukla mücadelede gösterdiği yakın ilgiye sevindik ancak uygulamaya nasıl koyacağı merak konusu. G-20 başkanı Davutoğlu'nun, söylediklerine uygun hareket edeceğini umut ediyoruz" dedi.

Türmen, "Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum ama. Demek ki MİT yapıyormuş!" diye konuştu.

Türmen, "Dersim'de bizim rahatsız olmamız için bir neden yok. Biz Dersim ile ilgili en ileri önerileri verdik. Binlerce insan katledilmiş kolay yutulacak bir şey değil. Eğer demokrasi, barış istiyorsanız mutlaka geçmişinizle yüzleşmek lazım. Devletin özür dilemesi lazım, devlet tarafından yapılan bir yanlış var. Özür dilemek niye bu kadar tartışma konusu oluyor anlamıyorum, özür dilemek insanca bir şey" dedi.

Dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi de olan Türmen, komisyonun çalışmalarına ilişkin soruları da yanıtladı. Türmen, komisyonda soruşturmayı başlatan savcıların dinlenilmesi, komisyonun daha fazla toplanması gerektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Türmen'den MİT itirafı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN