Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu, sucuk parasının peşine düştü

, 2012 yılında 'ye kaybettiği davayı Yargıtay'ın nihai kararıyla kazanınca avukatı aracılığıyla ı geri almak için harekete geçti.

Giriş Tarihi: 21.11.2014 13:11 Güncelleme Tarihi: 21.11.2014 16:13
Kılıçdaroğlu, sucuk parasının peşine düştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, "Kişilik haklarına saldırdığı" gerekçesiyle açtığı ve yerel mahkemede kaybettiği davayı, Yargıtay'ın nihai kararıyla kazandı. Özhaseki 2012 yılında kazandığı la 3 bin 500 aileye ücretsiz sucuk dağıtmıştı.

ÖZHASEKİ KAZANDIĞI TAZMİNATLA SUCUK DAĞITMIŞTI

Özhaseki, Kayseri 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde kazandığı dava sonrasında aldığı tazminatla 3 bin 500 aileye ücretsiz sucuk dağıtmıştı.

ERDOĞAN ''ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM'' DEMİŞTİ

Dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan da Aralık 2012 bütçe konuşmasında "Bugün Kayseri'de başkanımız tarafından son derece anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Dağıtılan 3 buçuk ton sucuk için Kılıçdaroğlu'na şükranlarımı arz ediyorum" demişti.

KILIÇDAROĞLU'NUN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Özhaseki davayı kaybedince parayı geri yatırdı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Halil İbrahim Yolcu konuyla ilgili şunları söyledi: "Kayseri'deki yerel mahkeme, Özhaseki'nin tazminat talebini kısmen kabul etti, 15 bin lira manevi tazminatın faiziyle ödenmesi kararı verdi, 26 Haziran 2012'de. Yasal faiziyle birlikte 21 bin 416 lirayı icra dosyasına yatırdık. Yargıtay 24 Eylül 2014 tarihinde aleyhlerine karar verdi.

''YASAL FAİZİNİ DE İSTİYORUZ''

Paranın iadesi için yeni bir dava açtık. Parayı icra dosyasına yatırmışlar. Ancak çektikleri para 21 bin 416 lira, yatırdıkları 20 bin 063 lira. Şimdi biz hem eksik paranın hem de çektikleri paranın geçen süredeki yasal faizini istiyoruz."ÖZHASEKİ SUCUK PARALARINI İADE ETTİ Mİ?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı , CHP Genel Başkanı 'ndan aldığı sucuk paralarını geri iade ettiği haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Basına açıklama yapan Başkan Özhaseki, "Bugün büyük gazetelerden birine baktım ki benimle ilgili şöyle bir haber çıkmış: 'Kemal Kılıçdaroğlu'ndan aldığı sucuk paralarını geri iade ediyor. Meğerse kendi kesesinden yedirmiş'. Arkadaşlar hatırlarsanız bundan 2-3 yıl kadar önce Anamuhalefetin Genel Başkanı bir iftira ile ortaya çıktı. Aslında savcılıkta incelenmiş kesinde karar verilmişti o konuda. O iftiraları devam ettirince savcılık bir kere daha o dosyayı açtı. 3 tane savcı inceledi. 'bu iftiradır' diyerek yüzlerine çarptı ve iş bitti fakat bununla duramadılar algı idaresine başladılar. Her hafta televizyonlarda, meclis konuşmalarında, basın toplantılarında iftiraya devam etti. Yalanlarına devam etti" diye konuştu.

"-VALLA BİZ ÖYLE DEMEDİK- DİYORLAR"

Olayın aslını analatan Özhaseki, "O zaman bizde 50'den fazla dava açtık. Bu davaların çoğunu kazandık. Zaten hukuki süreçler devam ediyor. Paraları aldık, almaya da devam ediyoruz. Bazen ama şöyle bir şey oluyor; üsturuplu yalan söyledikleri için Yargıtay'dan dönüveriyor. Nasıl dönüyor? 'Valla biz öyle söylemedik. Biz ne dedik ki? Eleştirdik canım. İftirada etmedik. Ne var bunda falan' diyorlar. O zaman bazen davaların döndüğü de oluyor. Şimdi ona sevindirik olmuş gibi basın toplantıları yapıyorlar. 'Meğerse bu paralar bizim değilmiş de Haseki'nin kendi parasıymış' diyorlar. Makbuzlar çantamda. Basın mensupları istiyorsa dağıtayım. Kesinleşmiş paralar var. Yarın birgün de zaten ilçe kongrelerinde sucuk dağıtmaya devam edeceğim. İstedikleri kadar yalan söylesinler. İstedikleri kadar iftira etsinler. Allah'ın izniyle bizim başımız dik, alnımız açık. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Bunlarında yalanlarını yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu, sucuk parasının peşine düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN