Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel'den 'Öğretmenler Günü' mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral : 'Eğitim sisteminin en temel ögesi olan öğretmenler, ülkelerin kaderinde çok önemli bir yere sahiptir' dedi.

Giriş Tarihi: 23.11.2014 12:14
Özel'den 'Öğretmenler Günü' mesajı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Orgeneral Özel mesajında, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin değerli öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve öğretmenleri, bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928 tarihinde 'Millet Mektepleri Başöğretmenliği' unvanı verilişinin 86'ncı yıldönümü ve 'Öğretmenler Günü'dür. Kültür dünyamızın mimarı değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en içten duygularımla kutluyorum" ifadesini kullandı.Eğitim sisteminin en temel ögesi olan öğretmenlerin, ülkelerin kaderinde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Orgeneral Özel şöyle devam etti:

"Öğretmenler, ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki sosyal barışın ve huzurun sağlanmasında, bireylerin sosyalleşerek toplumsal hayata hazırlanmasında ve toplumun kültürel mirasının genç kuşaklara aktarılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlerin toplum hayatındaki önemini, 'Büyük ve asil milletimizin insan gücü üstündeki savaşma ve fedakarlıkları ile kazanılan zaferler, pek parlak olmakla beraber, bizi henüz gerçek mutluluk ve kurtuluşa eriştirememiştir. Bu zaferlerin değerli sonuçlarını tamamen toplamak, birçok kan ve can karşılığında elde ettiğimiz milli bağımsızlık ve egemenliğimizi her türlü saldırıdan korumak için; aynı emek, aynı kararlı davranış ve fedakar hisle daha çok çalışmaya ihtiyaç vardır. Memleketi ilim, kültür, iktisat ve bayındırlık sahasında da yükseltmek, milletimizin her hususta pek verimli olan kabiliyetlerini geliştirmek, gelecek nesillere sağlam, değişmez ve olumlu bir karakter vermek lazımdır. Bu kutsal amaçları elde etmek için savaşan aydın kuvvetlerin arasında öğretmenler, en mühim ve nazik yeri almaktadır' sözüyle veciz bir şekilde ifade etmiştir."

Orgeneral Özel, mesajında şunları kaydetti:

"Saygıdeğer ve fedakar öğretim üyelerimiz, öğretim elemanlarımız ve öğretmenlerimiz, sizlere emanet edilen gençlerimizi ve kursiyerlerimizi; Atatürk'ün fikir ve düşünceleri doğrultusunda, vatan, millet, bayrak sevgisi, milli ve ahlaki değerlerimiz ile yoğurup bilgili, bilinçli, saygılı, sabırlı, hoşgörülü, modern ve hür düşünceli bireyler olarak yetiştirmek için büyük bir azim ve fedakarlıklarla sürdürdüğünüz çalışmaları, gurur ve takdirle izliyorum. Öğrencilerinizi ve kursiyerlerinizi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kurumsal saygınlığını ve kültürünü oluşturan değerlerimize sahip çıkan, içinde yaşadığımız toplumla ve çağdaş dünyayla uyumlu birer asker olarak yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı özveri ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğinizden hiç şüphem yoktur. Bu vesileyle, başta ebedi Başkomutanımız ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen öğretim üyelerimizden, öğretim elemanlarımızdan ve öğretmenlerimizden ebediyete intikal edenleri rahmet, minnet ve şükranla anarken, tüm değerli eğiticilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, kendilerine başarı ve esenlikler dilerim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel'den 'Öğretmenler Günü' mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN