Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Süreç kardeşlikle noktalanacak'

'Süreç kardeşlikle noktalanacak'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "6-7 Ekim olayları çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur. Bu topraklarda ebedi kardeşliği inşa etmeye ahdettik" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Ağrı ve Erzincan'da şu mesajları verdi:
DAVAMIZ AŞK DAVASI: AK Parti hareketinin en önemli vasfı inşa edici vasfıdır. Bu vasıf dolayısıyla çözüm sürecine sahip çıktık. Çözüm sürecini milletin bekası için hiçbir aksama olmadan başarıya ulaştırmak için sürdürmeye de kararlıyız. 6-7 Ekim olayları sürece darbe vurmak için yapılan bir provokasyondur. Bizler nasıl kardeşler arasında fitneyi yok etmeye çalıştıysak, birileri de kardeşler arasına fitne sokmaya çalıştı. Davamız sevme, sevilme, aşk davası. Çözüm sürecinde biz Türkiye'yi kucaklamak üzere yola çıktığımızda önümüze ne engel gelirse gelsin, bunlara takılmadan, bu topraklardaki ebedi kardeşliği inşa etmeye ahdettik.
HDP'NİN ÖZÜR BORCU: Şimdi buradan HDP'ye sesleniyorum; eğer çözüm sürecinde samimiyseniz 6-7 Ekim olayları dolayısıyla bu millete bir özür borcunuz var.
SABOTE ETMEK İÇİN: Çözüm sürecini sabote etmek istiyorlar. İstiyorlar ki Türkiye kendi içinde enerjisini tüketsin, dünyada iddialı yükselişini yavaşlatsın. Hiç böyle bir plan içinde olmasınlar.
ÇIK VE İSPAT ET: Güya MİT, CHP'yi karıştırmak için faaliyetlerde bulunuyormuş. Kılıçdaroğlu kendi acziyetini, zayıflığını örtmek için bir devlet kurumuna iftirada bulunuyor. Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum. İftiralar üzerine siyaset yapmayın, devlet kurumlarını zafiyet içinde göstermeye çalışmayın. Çünkü bu kurumlar hepimize lazım. Elinde bir delil varsa, çık ve ispat et.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Süreç kardeşlikle noktalanacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN