Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucu çetesinin 'metruk' cephaneliği

Narkotik operasyonunda, uyuşturucu zulası olarak kullanılan bir gecekonduda 3 Kalaşnikof, 2 otomatik silah, 2 suikast silahı ele geçirilirken, bakkaldan ise 25 adet ruhsatsız av tüfeği çıktı

Giriş Tarihi: 23.11.2014
Uyuşturucu çetesinin 'metruk' cephaneliği
Hükümetin uyuşturucuyla mücadelede "Acil Eylem Planı"nın bir ayağını oluşturan metruk binaların Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkılması doğrultusunda Ankara'da bir operasyon düzenlendi. Emniyet tarafından 250 polisle gerçekleştirilen operasyonda, uyuşturucu çetelerinin silah cephaneliği ve uyuşturucu zulası olarak kullandığı bir gecekondudan 3 adet Kalaşnikof, 2 adet otomatik silah, 2 adet suikast silahı olarak bilinen Uzi marka tabanca ele geçirildi. Ayrıca çetenin silah deposu olarak bilinen av malzemeleri satan bir dükkânın bitişiğindeki bakkalda da 25 adet ruhsatsız ve faturasız av tüfeği bulundu.

GECE MEKâNLARINI BASMIŞLAR

Narkotik ve Asayiş ekiplerinin ortak baskınıyla yakalanan silahların, son yıllarda eğlence merkezleri ile devriye gezen polis ekiplerine yönelik saldırılar ve gruplar arası çatışmalarda kullanıldığı iddia edildi. Cephaneliklerin yanı sıra zula evi olarak kullanılan bir gecekonduda 10 bin adet uyuşturucu hap, satışa hazır bin paket ve toz halde 1 kilogram esrar ele geçirildi. 10 şüpheli ise gözaltına alındı. Tacirlerin uyuşturucu zulası ve silah cephaneliği olarak kullandığı metruk gecekondu, yıkık, virane binaların Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkılması planlanıyor. 80'e yakın adresi basan polis, deyim yerindeyse bir cephanelik buldu. Cephaneliklerden biri yıkık bir gecekondu iken, diğeri de av malzemeleri satan bir dükkanın bitişiğindeki bakkal oldu. Metruk binada ele geçirilen, 3 adet Kalaşnikof, 2 adet Ruger marka yarı otomatik, 2 adet Uzi marka suikast silahının geçtiğimiz yıllarda Ankara'daki gece mekânlarına yönelik saldırılarda kullanıldığı ileri sürüldü. Uyuşturucu çeteleri, mekânlarında satışa izin vermeyen ve haraç ödemek istemeyen eğlence merkezlerini önceki yıl peş peşe Kalaşnikof ve yarı otomatik silahlarla tararken kameralara takılmıştı.

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yine aynı şekilde av malzemeleri satan bir dükkânın bitişiğindeki bakkalda da 25 adet ruhsatsız ve faturasız, av tüfeği ele geçirildi. Kullanılan av tüfeklerinin son dönemlerde Altındağ bölgesinde devriye gezen polis ekipleri ile kendi aralarında çıkar çatışmasına giren gruplara yönelik saldırılarda kullanıldığı iddia edildi. Ayrıca operasyon kapsamında yüklü miktarda uyuşturucu maddeye de el konuldu. Ele geçirilen silahların hangi olaylarda kullanıldığının saptanması için balistik incelemeye gönderildiği bildirildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 10 kişinin sorgulaması ise sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucu çetesinin 'metruk' cephaneliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN