'Devleti ondan iyi bilirim'

MİT'in CHP'lileri fişlediği iddiasını sürdüren Kılıçdaroğlu: "Devleti Davutoğlu'ndan iyi bilirim. Bir kurumu yıpratmanın temel nedeni, yasadışı çalışmasına imkân sağlamaktır"

Giriş Tarihi: 24.11.2014
'Devleti ondan iyi bilirim'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu MİT'in CHP'lileri izlediği yönündeki iddialarını tekrarlarken Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi. Antalya'da Konyaaltı Belediyesince yaptırılan emekliler kahvesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu partisinin milletvekillerinin MİT tarafından fişlendiğini gösteren belgelerin gazetelerde yayımlandığını belirterek kendisinden belge isteyen Davutoğlu'nun o dönem Dışişleri Bakanı olduğunu ve bunu görmediyse, sorgulamadıysa büyük bir hata yaptığını söyledi. Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Ben devleti ondan iyi bilirim. Devletin nasıl çalıştığını bilirim. (MİT'i yıpratmak istiyorsunuz) diyor. Bir kurumu yıpratmanın temel nedeni o kurumun yasa dışı çalışmasına imkan sağlamaktır. Ben mi diyorum MİT'e yasadışı çalış diye. MİT bana mı bağlı? Hayır. MİT'in kendi yasal çerçevesi içerisinde faaliyet göstermesi lazım. O devleti bilmez, tanımaz. Ayakları yere basmaz. Ne söylediğini bilmez. Gerçekten de üzülerek söylüyorum ama karikatür gibi adam. Ne söyleyeyim. Siz devleti nasıl bilmez, tanımazsınız."

KAYINVALİDESİNİ KAYBETTİ
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi Fatma Özdağ kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Kocaeli Derince Eğitim Hastanesi'nde 88 yaşında vefat etti. Kılıçdaroğlu, Antalya'da yaptığı açıklamada "Bana da özel emek harcamış birisi. Üzgünüm" dedi. Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu bugün Tunceli'de Fatma Özdağ'ı son yolculuğuna uğurlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Devleti ondan iyi bilirim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN