Erdoğan: Öğretmenler medeniyetin asli unsurudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmen sadece öğretmez, öğrenciye değer aktarır. Öğretmenler medeniyetimizin asli unsuru olmuştur" dedi.

Giriş Tarihi: 24.11.2014 21:47 Güncelleme Tarihi: 24.11.2014 21:59
Erdoğan: Öğretmenler medeniyetin asli unsurudur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda verdiği resepsiyonda 81 ilden gelen öğretmenlere hitap etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Öğretmen sadece öğretmez, öğrenciye değer aktarır. Öğretmenler medeniyetimizin asli unsuru olmuştur" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Eğitim'in ihmali istikbalin ihmalidir" dedi.

Ocak ayında 15 bin öğretmen ataması daha yapılacağını belirten Erdoğan, Yeni Türkiye'nin inşasında yol alacak gençlerin öğretmenlerin elinde şekilleneceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu ülkede eğer birileri çıkıp da bayrak indirmeye, yakmaya çalışıyorsa o demek ki bu okullarımızdan hiçbir şey alamamış. Onda bir ruh fakirliği var, bunu gidermemiz lazım. Eğer bu ülkede birileri çıkıp da şu vatan topraklarında bir ameliyat yapmayı aklıdan geçiriyorsa demek ki o da bir şey alamamış."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Öğretmenler medeniyetin asli unsurudur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN