Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: MİT'i tanı ve gör artık

Genel Başkan Yardımcısı gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 24.11.2014 17:00
Yasin Aktay: MİT'i tanı ve gör artık
A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün konuğu olan Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ''İmralı tutanakları açıklansın '' çağrısını değerlendirdi. "Tutanakların açılmasından en fazla rahatsız olacak olan kendileridir'' dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT'e yönelik suçlamaları da 'ın gündemindeydi. Aktay, CHP'nin yeni Türkiye'yi öğrenemediğini belirterek, ana muhalefet partisine ''MİT'i tanı ve gör ''çağrısı yaptı.

'EN FAZLA RAHATSIZ OLACAK OLAN KENDİLERİ'

Her gün bir şey söyleyerek ve en aykırı şeyleri söyleyerek çözüm sürecine bir katkıda bulunulmuş olmaz. Benim açımdan bir sakıncası yok, buyursun açıklansın. İmralı'nın tutanaklarının açıklanmasından bence en fazla rahatsız olanlar kendileri olacaktır. İmralı'nın mesajlarının nasıl çarpıtıyor olduklarını, İmralı adına bazen nasıl bir iktidar kullanıyor oldukları, İmralı'yı bazen nasıl by-pass etmeye çalışıyor oldukları, İmralı'yı bir kenara bırakıp İmralı üzerinden kendi iktidarlarını nasıl farklı bir şekilde test etmeye çalıştıkları da görülür.

'MİT'İ TANI VE GÖR ARTIK'

Eski Türkiye'de onların yönettiği Türkiye'de MİT böyle şeylerle uğraşıyordu tabii ki . Şahsi amaçlar için, iktidarlar için bir adamın peşine adam takıp, ya da partiler içinde bir takım fitne kazanları kaynatabilmek için bir takım faaliyetler yapardı ama MİT bugün o MİT değil. Bunlar MİT'i hala görmediler, Türkiye'deki değişimi hala anlayamadılar. Yeni Türkiye'yi hala öğrenemediler. Yönetmeye kalkıyorlar, yönetmeye talipler. Sen ana muhalefetsin yönetmeye talip olduğun yeni Türkiye'nin MİT'ini gör ve tanı artık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasin Aktay: MİT'i tanı ve gör artık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN