Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Demirtaş Öcalan'ı itibarsızlaştırıyor"

Giriş Tarihi: 25.11.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı, Öcalan'ı "itibarsızlaştırmakla" eleştirdi. Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulunan Arınç, özetle şunları söyledi:
HDP bugün çok önemli bir görev yapıyor. Ancak daha sorumlu davranmaları lazım. Daha dürüst götürmeleri gerekir.
Şimdi Demirtaş sokağa çıkın çağrısı yaptı. İnsanlarımız öldü. Hiçbir gazeteci Demirtaş'ın bir buçuk ay boyunca nerede olduğunu, grup toplantılarına niçin gelmediğini sorma ihtiyacı duymadı.
Siz sekretarya olsun diyorsunuz. Bu aramızda konuşulmuş bir mesele değil. Ziyaretçi heyetleri daha kalabalık olsun diyorsunuz, olabilir. Olmaz demedik. Bunların iki türlü zararı var. Bir, hükümeti zor duruma düşürüyorsunuz. İkincisi Öcalan'ın bile talep etmediği halde birtakım şeyleri ileri sürmek suretiyle Öcalan'ı da zor duruma düşürdüğünüzü bilmiyor musunuz?
Siz kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz da Öcalan'ı itibarsız hale getirmek istiyorsunuz? İmralı'ya ziyaret olacak mı, elbette olacak. Arınç, Edirne Valisi'nin sinagog açıklamasının hatırlatılması üzerine de "Buradaki Yahudilere kötü gözle bakamayız. Bu çağdışı bir düşüncedir. Bunun tarafında değiliz. Bunun yanlış olduğunu her zaman söyleriz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Demirtaş Öcalan'ı itibarsızlaştırıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN