Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık'tan o eylemciye davet

Kadın ve Aile Politikalar Bakanı 'ın konuştuğu sırada soru sormak isteyen o gençkadın; Bakanlığa davet edildi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 11:01
Bakanlık'tan o eylemciye davet
KADEM'in Adalet ve Kadın Zirvesi'nin açılışında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı 'ın konuşmasını bölüp soru sormak isteyen Fikriye Yılmaz bakanlıkta ağırlanacak.

Konu ile ilgili eleştirilere cevap veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Haber7'ye yaptığı açıklamalarda, "Bakanımız konuştuğu sırada soru sormak isteyen hanımefendi ve yanındaki arkadaşını Bakanlığa davet ettik. Sayın Bakanımız Ayşenur İslam Hanımefendi ile birlikte bu arkadaşlarla ayrıntılı konuşup, sorularını cevaplandıracağız, sıkıntılarını dinleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam kürsüde konuşurken el kaldırıp, "size soru sormak istiyorum" diyen Fikriye Yılmaz'ın Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi olduğu anlaşıldı.

Yanındaki arkadaşıyla birlikte korumalar tarafından salon dışına çıkarılan Yılmaz'ın sormak isteği soru Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından duyuruldu.

Açıklamada üyelerinin sormak istedikleri sorular şu şekilde sıralandı:

2014 yılında kaç kadın öldürüldü?

Kadın Bakanlığı neden kurulmuyor?

İstanbul Sözleşmesi hükümleri neden uygulanmıyor?

6284 sayılı koruma kanunu hükümleri neden uygulanmıyor?

Kaynak : Haber7

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık'tan o eylemciye davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN