Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'ın elimi öpmesi gurur verici

Başbakan 'nun Tunceli ziyareti sırasında elini öptüğü 80 yaşındaki Polat Kayaoğlu: "Başbakanın 80 yaşındaki bir vatandaşın elini öpmesi, benim için gurur verici" dedi.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 16:48 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 17:45
Başbakan'ın elimi öpmesi gurur verici
Başbakan 'nun Tunceli ziyareti sırasında elini öptüğü 80 yaşındaki Polat Kayaoğlu, "Başbakanın 80 yaşındaki bir vatandaşın elini öpmesi, benim için gurur vericidir. Kendisine bu davranışından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Ovacıklı Kayaoğlu, 23 Kasım'da Tunceli'yi ziyaret eden Başbakan Davutoğlu ile ayaküstü sohbetinin detaylarını AA muhabirine anlattı. İlçenin sorunlarını Başbakan Davutoğlu'na iletmek için o gün Ovacık'tan Tunceli'ye geldiğini belirten Kayaoğlu, Davutoğlu ile cemevi önünde görüştüğünü anımsatarak, "Sayın Başbakan benim bulunduğum tarafa yönelince ben de hem hoş geldiniz demek hem de ilçemizle ilgili sorunlarımızı iletmek için yanına gidip elini tutarak 'Sayın Başbakanım beni dinlerseniz ilçemizin dört sorunu var, mümkünse bu sorunlarımızı dile getirin' dedim. Hozat'tan gelen yolumuz, Ovacık ilçemizle Erzincan'ın İliç ilçesi arasındaki yolumuz ve Mercan köyü üzerinden Erzincan'a ulaşım sağlayacak yolumuzun tamamlanmasını, bunun haricinde üniversite mezunu gençlerimize iş sağlamalarını rica ettim" diye konuştu.

Davutoğlu'ndan çocuklarına iş istemediğini, sadece ilçesi için yapılması gerekenleri anlattığını vurgulayan Kayaoğlu, "Beni dinlediği için kendisine teşekkür ettim. Başbakanın Tunceli ziyaretinde 80 yaşındaki bir vatandaşın elini öpmesi, benim için gurur vericidir. Kendisine bu davranışından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kayaoğlu ile görüşmesi sırasında çekilen fotoğrafa ilişkin, "Bu ziyaret dolayısıyla elime kapandı, öpmek istedi. Ne haddimize, bizden yaşlı birine, bir dedeye el öptürmek. Ben de mukabele ederek onun eline sarıldım" açıklamasında bulunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'ın elimi öpmesi gurur verici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN