'a istifa şoku

Giriş Tarihi: 26.11.2014 13:49 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 15:41
İdris Bal'a istifa şoku

AK Parti'den ayrılarak kendi partisini kuran istifa şoku yaşıyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)'den istifa ederek kendi partisini kuran 'ın iki Genel Başkan Yardımcısının az önce Kon TV'de Sinan Burhan'ın sunduğu Ankara Konuşuyor programında istifalarını sundu.

Kurucu Genel Başkanlığını Kütahya Milletvekili İdris Bal'ın yaptığı Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkan Yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner partilerinden istifa etti.

İdris Bal'ın 'boş salon' önlemi

İdris Bal Meclis'teki toplantısına da kimse gitmeyince bu kez tedbirli hareket etmişti. Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Demokratik Gelişim Partisi'ni kurup başına geçti. Ancak DGP'nin kurucularından Fevzi Bubilik, partide demokrasi dışı bir ortam olduğunu kaydederek 12 saat sonra istifa etmişti. Bal yine de en büyük darbeyi TBMM'de yedi.

İŞTE CANLI YAYINDA BÖYLE İSTİFA ETTİLER


7 'BİR'DEN İYİDİR!

Bal'ın TBMM'de düzenlediği ilk basın toplantısına kimse gitmedi. Boş koltuklara konuşan İdris Bal'ın çok sinirli olduğu gözlendi. Bu kez tedbirli hareket eden Bal, dün Meclis'te yine basın toplantısı gerçekleştirdi. Ancak boş koltuklara konuşmamak için parti memurlarına görev verdi. Söz konusu partililer, gazetecilerle birlikte toplantı salonuna geçti. Böylece Bal bir kişi yerine 7 kişiye bilgi verdi!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İdris Bal'a istifa şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN