Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IŞİD onu da tehdit etti !

Giriş Tarihi: 26.11.2014 09:46
IŞİD onu da tehdit etti !

IŞİD'in önde gelen isimlerinden Ebu Enes, yı tehdit etti. Ebu Enes Cübbeli Ahmet Hoca için "Ey sapık adam... Seni tövbeye çağırıyoruz. Böyle gidersen müşrik olarak öleceksin" ifadesini kullandı.

Türkiye'de sosyal medya ve toplantılar sayesinde milyonlara ulaşan IŞİD'in hedefinde var. Cübbeli Ahmet Hoca, son zamanlarda yaptığı sert IŞİD eleştirileriyle gündeme geliyor.

IŞİD'e biat eden isimlerin hedeflerinden biri de Cübbeli Ahmet Hoca. Pek çok İslami yazarı da ağır ifadeler kullanarak eleştiriyorlar. Sebep, IŞİD'in aşırılıklarını eleştiren İslami anlayışa sahip olmaları.

Habertürk'ün haberine göre, Ebu Enes bir konuşmasında, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Mahmut Ünlü'ye şöyle diyor: "Ey sapık adam... Seni tövbeye çağırıyoruz. Doğru yola gel. Böyle gidersen müşrik olarak öleceksin."

CÜBBELİ AHMET HOCA: BU IŞİD AMERİKAN PROJESİ

Beyaz TV ekranlarına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca, "IŞİD denen kafirlerin dinle imanla alakası yok. Bunlar Amerikan projesi. Bunlar Müslüman olamaz. Sokakta geçeni tara, sıraya dizerek tara, yak yık. Sakalı uzatmışlar, suratlarında meymenet yok. Dünyayı ehli sünnete düşman etmek için büyük bir oyun ile karşı karşıyayız. Bunları 'cihattır, mücahittir, şehittir' diye düşünmeyin. Bunlar haricilerin devamıdır, cehennem köpekleridir. Hz. Ali'yi bile 'Allah rızası için' diye öldüren haricilerin devamıdır. Bunlar tekfircidirler. En büyük özellikleri kâfir damgası yapıştırmaktır" demişti.

Kaynak: Star


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD onu da tehdit etti !
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN