Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komplocularla CHP işbirliği

CHP'nin fişlendiği iddialarına yanıt veren Ahmet Davutoğlu: 7 Şubat'ta MİT'e yönelik operasyonun arkasında kimler varsa, bu iddiaların arkasında o çevrelerle CHP işbirliği var

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Komplocularla CHP işbirliği
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu, CHP'nin MİT iddiasını sert sözlerle eleştirdi. Davutoğlu şu mesajları verdi:

KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRMİYORUM:
Kılıçdaroğlu'nun acı gününde yanında oldum, onu eleştirecek tek bir kelime söylemedim üzülmesini istemedim. Arkadaşlarım notları getirdi,' Kılıçdaroğlu bizim için neler söyledi' gibi notlar ama ben hiçbirine cevap vermedim. Cenaze merasiminde yine hakaretlerde bulundu. Muhterem eşlerine hürmeten bugün kendisinden burada bahsetmeyeceğim. Buradan da bütün siyasilere çağrıda bulunuyorum. Gelin ahlaki standart geliştirelim.

MİT'İ KURBAN ETMEYİZ:
Milli İstihbarat Teşkilatımız bir devlet kurumu olarak bütün milletin hizmetindedir. Ben de ona talimat verirken hiçbir zaman herhangi bir parti ya da gruba karşı bir tutum alması talimatı vermem. 7 Şubat'ta MİT'e dönük operasyonun arkasında kimler varsa, bu iddiaların arkasında da o çevrelerle CHP işbirliği var. Biz de MİT'i veya herhangi bir kurumumuzu böyle bir işbirliğine kurban etmeyiz.

BAHÇELİ'YE DERSİM ELEŞTİRİSİ:
Bahçeli ihanet kelimesini çok rahat kullanıyor. Kim kime ihanet ediyor. Tek parti dönemine sahip çıkmak size mi kaldı? Milletin bir kesimine çıban ur diye bakma dönemi bitmiştir.

CESARETİNİZ VARSA YÜZLERİNE SÖYLEYİN:
Tunceli Türkiye'nin bir vilayeti mi şüphesiz evet. Siz bütün Türkiye'ye h itap ediyor musunuz? Cesaretiniz varsa gidin bunu Tunceli'de söyleyin ve dönün o halka deyin ki o öldürülen 13 bin kişi vatan haini idi deyin onların torunlarının yüzlerine bakarak söyleyin bakalım oraya girebilecek misiniz?

ALEVİ DEDESİ İLE FOTOĞRAFI:
Ne haddimize, bizden yaşlı birine, bir dedeye el öptürmek. Ben de mukabele ederek onun eline sarıldım. Kimse devletin önünde diz çökmeyecek. Kimse devleti temsil eden kişilerin ellerini öpmeyecek. Çünkü bundan sonra amir olan millettir, memur olan devlettir. El öpecek olan devlettir

IRAK İLE KABİNE TOPLANTISI İSTANBUL'DA:
Belki bazıları çok üzülecek ama Irak ile 24-25 Aralık'ta ortak kabine toplantısını İstanbul'da yapacağız. Irak'ta herkesin elini taşın altına koyduğu bir hükümet yapısından en fazla memnun olan biziz.

PAKETİN AMACI ÖZGÜRLÜK:
İç Güvenlik Paketi ile sağlamak istediğimiz temel amaç insan hakları ve özgürlüklerin korunması için onun ayrılmaz bir parçası olan ve zemini teşkil eden güvenlik şartlarının sağlanmasıdır. Hem vatandaşlarımızın günlük hayatıyla ilgili devrim mahiyetinde değişimler yaşayacağız hem de vandallara karşı da en etkin tedbirlerin alınması sağlanacak.

RUMLAR'A ÇÖZÜM ÇAĞRISI
KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu'nu Ankara Palas'ta konuk eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs'ta kalıcı barışın tesis edilmesi için Rumlara çağrıda bulundu. Davutoğlu, "Çağrımız açıktır; bir an önce barış, çözüm ve bunun için yoğunlaştırılmış müzakere. O olmazsa, ortak komite oluşturulması ve doğal kaynakların barışı teşvik edici şekilde kullanım için değerlendirilmesi. Ama bunların ikisine de 'hayır' deniyorsa bilinsin ki Türkiye ve KKTC'ye Doğu Akdeniz kapatılamaz" diye konuştu.

EN ÇALIŞKAN VEKİL ŞİRİN
Davutoğlu, "milletvekillerinin TBMM çalışmalarına devam" karnesini açıkladı. AK Parti'nin en çalışkan ismi İstanbul Milletvekili Şirin Ünal oldu. Ünal 3,5 yıldaki 900 oylamanın tamamına katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komplocularla CHP işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN