Öcalan'dan "mutlak eylemsizlik" çağrısı bekleniyor

Genişletilmiş HDP heyetinin Pazar günü yapacağı İmralı ziyareti öncesinde HDP heyeti Perşembe günü hem Hükümet ile hem Kandil ile görüşmeler yürütecek. Kandil'de KCK yöneticileri ile İdris Baluken görüşecek. Önder ve Buldan ise Çözüm Kurulu üyeleri ile bir araya gelecek.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 14:52
Öcalan'dan mutlak eylemsizlik çağrısı bekleniyor

Genişletilmiş HDP heyeti, Pazar günü İmralı Cezaevi'nde Abdullah Öcalan ile ilk görüşmesini yapacak. Öcalan'ın "mutlak eylemsizlik" çağrısı yapması beklenen bu görüşme öncesinde HDP yoğun bir temas trafiği yürütecek.

Heyet üyelerinden HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken Perşembe Kandil'de KCK yöneticileri ile görüşecek. Baluken, gelinen son noktayı, hükümet cephesinden partiye iletilen mesajları KCK yöneticilerine aktaracak, Kandil'in Öcalan'a ileteceği mesajı alacak. Baluken, bu görüşmeyi yaparken heyetin diğer üyeleri Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan Ankara'da, Çözüm Kurulu üyeleri ile biraraya gelecek.

BAĞRIYANIK GİTMEYEBİLİR


Temaslar Pazar günü genişletilmiş heyetin Abdullah Öcalan ile yapacağı görüşme öncesinde önem taşıyor. HDP bir yandan da genişletilmiş heyette yer almasını istediği isimler ile ilgili hükümetten yanıt bekliyor. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle'nin bu haftasonu yapılacak görüşmede yer alacağı kesin. Ancak Al Jazeera'ye bilgi veren kaynaklar hükümetin Ceylan Bağrıyanık ismi ile ilgili ayrıntılı bir araştırma yapma eğiliminde olduğunu, Bağrıyanık'ın haftasonu yapılacak görüşmeye katılıp katılmayacağının Cumartesi günü netleşeceğini söyledi.

Kaynak: Al Jazeera

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öcalan'dan "mutlak eylemsizlik" çağrısı bekleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN