Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel imamların son umudu darbe

Paralel Yapı yöneticileri tabanlarını motive etmek için "TSK'da üst düzey üyelerimiz var. Bu, ileride elimizi güçlendirir" mesajı veriyor. "Erdoğan'ı bir gün mutlaka yargılayacağız" diyecek kadar da ileri gidiyor

Giriş Tarihi: 26.11.2014
Paralel imamların son umudu darbe
Paralel Yapı'nın tabanını bir arada tutmak ve motive etmek için içeriye yönelik mesajlardan darbe arayışı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı makamına da sunulan bilgi notunda, Türkiye ve bölge imamlarının kendi aralarında yaptığı konuşmaların detayları yer aldı. Buna göre paralel yöneticiler, örgüt mensuplarını motive etmek için "TSK'da, üst düzey kadrolarda, birçok sempatizan ve mensubumuz var. Bu gönüllülerimiz ileriye dönük çalışmalarda bize rahatlıkla yeter, fayda sağlar. TSK'ya güvenimiz sürüyor" gibi ifadeler kullanıyor.

"ABD BİZİ SIRTIMIZDAN VURDU"
Geçtiğimiz günlerde Paralel Yapı'nın son dönemdeki faaliyetlerine ilişkin önemli bir istihbarat bilgisine ulaşıldı. SABAH'ın ulaştığı o bilgi notunda, yapının en tepesinden Türkiye'deki tüm birimlere iletilmek üzere "Akrabalarınızdan başlayarak tüm çevrenize anlatın" talimatıyla madde madde bazı bilgiler aktarılıyordu. Talimatla anlatılması istenen konuların başında ise adeta bir itiraf yer aldı. Paralel Yapı'nın, 17 Aralık sürecinin bitmediğini ifade ederken, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, mutlaka yargılanacak. Saltanatı en fazla cumhurbaşkanlığı süresince devam eder" diyerek mensuplarını motive etmeye ve bir arada tutmaya çalıştığı anlaşıldı. Paralel örgütün mensupları için ürettiği savunmalardan birisi de ABD ile alakalı. Yapı, kendilerine karşı bir tasfiye süreci başlatıldığını bunun da ABD'nin Türkiye ile ilgili çıkarlarında kendilerini tehdit olarak görmesinden kaynaklandığını savunuyor. 17 Aralık darbe girişiminin başarısız olmasını ABD'nin desteği çekmesine bağlayan Paralel Yapı yöneticileri, "Cemaat ABD'nin Türkiye'deki hedeflerine karşı durduğu ve engel olacağı için tasfiye ediliyor. ABD bizi sırtımızdan vurdu. Ortada bıraktı" dedi.

'ORDUDAKİ GÜCÜMÜZ YETER'
Paralel Yapı'nın, tabanına verdiği bir diğer mesaj ise "Yılgınlığa kapılmayın. Hala bir umut var" anlamı taşıyor. Paralel Yapı, diğer alanlardaki tasfiyelere rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki gücünün yeterli olduğu vurgusu ile tabanına gelecek için ümit telkin etmeye çalışıyor. Son çare olarak "darbe" iması yapan Paralel Yapı'nın imamları, "Sadece ordudaki gücümüz bize yeter" dedi. Yapının tabana gönderdiği ve "Çevrenize anlatın" dediği mesajda, "TSK mensuplarının hala önemli bir bölümü sempatizanımız, mensubumuz. Bu oran ileriye matuf çalışmalarımızda bize rahatlıkla yeter, fayda sağlar. TSK'ya güvenimiz tam ve devam ediyor" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel imamların son umudu darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN