Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Star'la yolları ayrılan Karaalioğlu konuştu

Star Gazetesi'ndeki görevine son verilen Mustafa Karaalioğlu, ayrılma sürecini ve söz konusu iddiaları değerlendirdi. Karaalioğlu, "Ayrılış biçimi bizi üzdü ama patronun işe alma gibi işten alma hakkı da var." dedi.

Giriş Tarihi: 29.11.2014 07:48 Güncelleme Tarihi: 29.11.2014 08:15
Star'la yolları ayrılan Karaalioğlu konuştu
Star ve Akşam gazetelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ı görevden almıştı.

Mustafa Karaalioğlu, CNN Türk'te Akif Beki'nin sunduğu Baştan Sona programında, yaşanan süreci anlattı:

"Devrim çocuklarını yiyor yorumları yapılıyor. Her durumda patronun işe almak ve işten çıkarmak hakkı vardır. Gerisi duygusal meseleler.. Sonuçta dünyanın merkezinde değiliz. Bu şekilde büyütüleceğini düşünmemiştim. Patronlar da düşünmemiştir."

"Görevden alınmalarla ilgili söz konusu iddialar tamamen gerçek dışı. Bunların bir kısmı biz orda iken dava konusu olmuştu. Bugün hala devam ediyor. Patronlar da bizler de bununla ilgili yargıya gittik. Bize yönelik yıpratma kampanyasının bir amacı var.."

"Sonuçta bir müesseseden ayrılırken üzülüyorsun. Ayrılma biçimi de bizi üzdü. Sonuçta hukuksuz bir işlem yapılmış değil. Ayrılma yönetmi konusunda eleştiriler getirildi. Teşekkür ediyorum."
"Farklı kurumlarda aynı dava için mücadele veren insanlarız. Vah vah deyip dikkat çekecek insanlar değiliz. Tepki gösterip ayrılan da ayrılmayan da bizim arkadaşımız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Star'la yolları ayrılan Karaalioğlu konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN