Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Keşke gitmek için çağrı beklemeseydi'

Giriş Tarihi: 29.11.2014
'Keşke gitmek için çağrı beklemeseydi'
Siyasilerin Türkiye'nin her yerine gitme cesareti göstermesi gerektiğini belirten Davutoğlu 'Keşke Sayın Bahçeli Tunceli'ye gitmek için çağrımızı beklemeseydi" dedi. MHP liderinin Tunceli ziyaretinin devam ettiği saatlerde konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:
TUNCELİLİLERLE KUCAKLAŞMA CESARETİ OLSAYDI: Gönül isterki her yerde siyaset yapsınlar ama keşke Tunceli'ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Keşke Tuncelililerle kucaklaşma, göz göze bakabilme cesareti olsaydı. Ama bunlar olmasa da ziyaret olumludur. Her halükarda siyasilerimizin Türkiye'nin her yerine gidebilmesi önemlidir..
İSTİFAYA DAVET HADDİ DEĞİL: (Bahçeli'nin sözleri) İstifa çağrısını duymamıştım, varsa onun haddi değil. Biz yetkiyi milletten alırız. Hem sandıktan yetki alırız hem de her ziyaretimizde kucaklaşarak gönülden gönül alırız. O bakımdan 2015 seçimlerinde herkes yetkinin kime verildiğini görecek.
KOMİSYON ÇALIŞMASI YARGI FAALİYETİ: TBMM Soruşturma Komisyonu'nun 4 eski bakanla ilgili çalışmalarına yayın yasağı getirilmesiyle ilgili iki hususa dikkatinizi çekmek isterim. Birincisi TBMM soruşturma komisyonlarının yaptığı faaliyet bir yargı faaliyetidir, yargısal sürecin bir parçasıdır. Yani herhangi bir Meclis faaliyeti şeklinde telakki edilmemesi lazım. İkincisi ise şeffaflık meselesi ve yasaklara karşı tutum alma meselesi. Hükümetimiz ve bizzat ben, şeffaflık konusunda yasaklara karşı herhangi bir yasak uygulaması karşısında da tutumumuz açık ve net olmuştur. Ama özellikle bu konuya istinaden söylüyorum, Soruşturma Komisyonu'nun yaptığı görev bir yargı görevidir, bu yargı sürecinin bir parçasıdır. Yargı süreçleri hangi kurallara tabi ise onlar da ona tabidir.

'UYUŞTURUCU TACİRLERİ EN ZARARLI TERÖRİST'
Başbakan Ahmet Davutoğlu, uyuşturcu ile mücadelede üretici-aracı-tüketici arasındaki 'ilişki bandı'nı kıracaklarını ifade ederek, "Uyuşturucu tacirleri bizim için en zararlı teröristlerdir ve terör muamelesi göreceklerdir" dedi. 1'inci Uyuşturucu ile Mücadele Şûrası'nın açılış konuşmasını yapan Davutoğlu, Türkiye'nin uyuşturucu haritasını çıkartacaklarını belirterek "Çocuklarımızı korurken bu alanı, bu sorunu bir sektör, bir kâr, bir rant haline dönüştürmüş olanlara karşı da en kararlı mücadeleyi sürdürmek durumundayız. Bir network var karşımızda, birbirini destekleyen bir ağ var. Üretici, aracı, tüketici. Bunu kırmaya kararlıyız. Uyuşturucu tacirleri bizim için en zararlı teröristlerdir ve terör muamelesi göreceklerdir" dedi. Önümüzdeki haftadan itibaren narkotimlerin devreye gireceği bilgisini veren Davutoğlu 11 ilde, aralarında hem asayiş, güvenlik unsurlarımızın hem de psikologlarımızın olduğu narkotimler, alanda mücadele bağlamında önemli bir misyon üstlenecekler" şeklinde konuştu. AMATEM'lerde ve diğer kurumlarımızda kapasitesinin artacağını, 2017'ye kadar 20 merkez daha açılacağını kaydeden Davutoğlu şöyle devam etti: "Her ilde uyuşturucu ile mücadele konusunda özel bir yapılanmaya gidilecek. Daha sonraki aşamada ise mahallelere kadar uyuşturucu ile mücadele edecek, timler, sadece narkotimler değil, gençlik timleri de devreye girecek. Viraneler ya da metruk binalar, alanlar tasfiye edilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Keşke gitmek için çağrı beklemeseydi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN