Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte AK Parti'nin son oy oranı

Adalet Bakanı Bozdağ, bir araştırma şirketi tarafından yapılan ve kamuoyuyla paylaşılan seçim anketlerine de sadece güldüğünü belirtti.

Giriş Tarihi: 30.11.2014 01:08
İşte AK Parti'nin son oy oranı
AK Parti'nin gücünden rahatsız olan yeminli bazı anketçiler bulunduğunu söyleyen Bozdağ, "Onlar her seçim yaklaştıkça, 'AK Parti gidiyor', 'AK Parti kaybediyor' diye böyle anketler yapıyorlar. Bu da onların uyduruk anketlerinden biri" ifadesini kullandı.

Partisinin kazandığı 2002, 2004, 2007, 2009, 2011, 2014 ve en son geçen ağustos ayında gerçekleştirilen cumhurbaşkanı seçimlerinin sonuçlarının ortada olduğuna işaret eden Bozdağ, şöyle konuştu: "Sonra kalkıp konuşuyorlar. Rüya görüyorlar ama 7 Haziran'da kabusla uyanacaklardır. Ondan hiç endişem yok. Milletimiz iktidarına, AK Parti'ye güvenmektedir. Şu anda objektif yapılan anketlerin hiçbirinde, AK Parti'nin yüzde 51'in altında göründüğü anket yok. Bazı anketçiler, özellikle seçmen eğilimlerini yönlendirmek için böyle uydurma anketleri yayınlıyor. Aynı firmanın her seçim öncesi benzer anketleri var. Yeni bir anket de yapmamış olabilir, o anketin aynısını yeni bir anketmiş gibi servis etmiş olabilirler. Onlar biraz sevinsinler."

Bakan Bozdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyaretinin de "etki-tepki ziyareti" olduğunu dile getirdi.

Bu ziyaretin, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çağrısına bir refleks olarak yapıldığını savunan Bozdağ, "Baktığınızda, 'Sen şunu yapamazsın, ben bunu yaparım' iddiasını yapar insanlar. Bu da onun gibi bir şey. Ziyareti, kendini ispatı vücut etme gayreti olarak görüyorum. Gidip ispat etmiştir ama Tuncelilerle temas etmeden dönüp gelmiştir. Valiliğin önünde konuştu, kendi adamlarına konuştu, döndü geldi. Bilmiyorum dinleyenlerin içinde bir tane Tuncelili var mı?" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte AK Parti'nin son oy oranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN