Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Erdoğan, Selahattin Eyyubi olmaya aday"

PKK’dan ayrıldıktan sonra Kuzey Irak’ta yaşayan Osman Öcalan, şu an iki PKK bulunduğunu söyledi. Öcalan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Selahattin Eyyubi olmaya aday olduğunu da belirtti.

Giriş Tarihi: 1.12.2014 07:40 Güncelleme Tarihi: 1.12.2014 08:34
Erdoğan, Selahattin Eyyubi olmaya aday

PKK lideri Abdulah Öcalan'ın Erbil'de yaşayan kardeşi Osman Öcalan, PKK'nın Abdullah Öcalan'a 'evet diyerek reddetme stratejisi' izlediğini anlattı. "Bana göre iki PKK var, bir Kandil PKK'sının diğeri İmralı PKK'sı. Kandil PKK'sı biraz daha farklı özelliklere sahiptir" diyen Osman Öcalan, Kandil PKK'sının Öcalan'ı reddederek siyaset yapamayacağını bildiğini anlattı. Osman Öcalan şunları söyledi: "Apo'ya evet diyecek ama fiilen kendisini uygulayacak. Farklı uygulamalar için de olacak, Kandil'in bugüne kadar izlediği strateji odur. Çözüm sürecine rağmen. En karşıt görüşlerini bile sanki Apo'yu kabul ediyormuş gibi görünerek uygulamaya sokuyorlar."

Orhan Miroğlu'na konuşan Osman Öcalan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Selahattin Eyyubi olmaya aday olduğunu açıkladı. Öcalan'ın çözüm süreciyle ilgili olarak söyledikleri ise oldukça önemli... İşte Öcalan'ın açıklamasından satır başları:

"ÖNÜMÜZDE İKİ YOL VAR"

"Türkiye'nin önünde iki yol var. 1. Çatışma... Çözüm sürecini barış sürecini geliştirme konusunda yeteneksizlik gösterip bir çok gücün istediği çatışma ortamına olanak tanımaktır. Bu Türkiye için bir felaket olur. Türkü, Kürdü, Arabı herkes... Bunu hiç kimsenin tercih etmemesi gerekir. Kimse Türkiye'nin çatışmalı bir ortama girmesini benimseyemez. Vicdanı olan istememelidir. 2. Diğer yol ise barış ve çözüm sürecinin kitleselleşip barış hareketine dönüşerek gelişmesi ve bu temelde dışarıdakilerin gelme olanağının yaratılmasıdır. Dışardakiler sadece sayın Burkay'la Yaşar Kaya değildir. Çok daha geniş kesimler dışarıdadır, bunlara kitlesel boyutta dönüşümün önü açılmalıdır. Tutturmuşlar sihirli bir değnek gibi bilmiyorum Pişmanlık Yasası diyorlar, bu onur kırıcıdır.

"ERDOĞAN, SELAHATTİN EYYÜBI OLMAYA ADAY"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan biliyorum onurlu bir insandır neredeyse dünyaya meydan okuyor İslam alemi için biz bunu saygıyla karşılıyoruz. Ben zaman zaman diyorum ki Selahattin Eyyübi olmaya adaydır. Bu temelde onu alkışladığım oluyor, ama sen bu kadar gururlu adam başkalarına diyor ki gel teslim ol. Bu çok çelişkili. Pişmanlık Yasası değil, dürüst bir af yasası. Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erdoğan, Selahattin Eyyubi olmaya aday"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN