Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan 'Engelliler Günü' mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'nin, kimliklerine, inançlarına ve diğer pek çok özellikleriyle birlikte engelli olup olmadıklarına da bakmaksızın tüm vatandaşlarına eşit ve adil şartlarda hayat imkanı sağlayan bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 3.12.2014 10:53
Erdoğan'dan 'Engelliler Günü' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Aralık Dünya engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIN TOPLUMLA BÜTÜNLEŞMESİ DEVLETİN ASLİ GÖREVİDİR

Mesajında, engelli vatandaşların toplumla bütünleşmelerini sağlamak, devletin asli görevi olduğu vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "kardeşlik hukuku gereği her vatandaşımızın da öncelikli sorumluluğudur. Allah'ın topluma birer emaneti olarak kabul ettiğimiz engellilerimizi, toplumun diğer mensuplarıyla aynı derecede bu ülkenin sahibi olarak görüyor ve kabul ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın isteği, kimseden bir ihsan, yardım beklentisine girmeden, doğuştan gelen haklarını, Allah'ın kendilerine bahşettiği yeteneklerini değerlendirebilmektir. Topluma düşen, hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını bilerek, bu insanların haklarını kullanabilmelerini, imkanlardan faydalanabilmelerini temin etmek, bu doğrultuda ilgili kurumlara yardımcı olmak, destek vermektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, Türkiye'nin, kimliklerine, inançlarına ve diğer pek çok özellikleriyle birlikte engelli olup olmadıklarına da bakmaksızın tüm vatandaşlarına eşit ve adil şartlarda hayat imkAnı sağlayan bir ülke olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.

ENGELLİ HAKLARI İLE İLGİLİ DÜZENLEME YAPILDI

Son yıllarda engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak edebilmeleri için reform niteliğinde pek çok düzenleme yapıldığını belirten Erdoğan, "Henüz tüm sorunları çözülememiş olmakla birlikte, bugün engellilerimizin geçmişle mukayese edilemeyecek ölçüde toplum hayatının içinde olduğu, kamu haklarından yararlanabildiği bir gerçektir. Engelli insanlarımızın yılda bir kez hatırlanması, yasak savma kabilinden sadece belirli günlerde anılması yerine 365 gün boyunca, toplumun, hayatın içinde var olması, herkesle birlikte tüm haklardan ve imkanlardan faydalanabilmeleri gerektiğine inanıyorum. Maruz kaldıkları sorunları azimle, inançla aşmayı başaran engelli kardeşlerim ile onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerini paylaşan tüm vatandaşlarımın Dünya Engelliler Günü'nü tebrik ediyor, hepsini sevgiyle, saygıyla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan 'Engelliler Günü' mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN