Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balyoz sanığı Albay tahliye oldu.

Giriş Tarihi: 4.12.2014 17:47 Güncelleme Tarihi: 4.12.2014 17:47
Balyoz sanığı Albay tahliye oldu.

Balyoz davasından cezaevinde kalan tek asker olan Kurmay Albay Eryaşa,'Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası'ndan tahliye oldu.

Balyoz Davası'ndan verilen 16 yıl hapis cezası, Anayasa Mahkemesi'nin 'hak ihlali olduğu' yönündeki kararından sonra kaldırılmasına rağmen, İstanbul merkezli 'Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası'ndan aldığı 5 yıl 7 aylık hapis cezasından dolayı cezaevinden çıkamayan Kurmay Albay Koray Eryaşa, infazının tamamlanmasının ardından tahliye oldu. Balyoz davasından cezaevinde kalan tek asker olan Kurmay Albay Eryaşa, tahliye olduktan sonra mutluluğunu ailesiyle yaşadı.

Balyoz davası kapsamında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa için, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) 'hak ihlali' kararının ardından hakkında tahliye kararı verildi. Aynı davadan toplam 229 asker serbest bırakıldı ama Kurmay Albay Eryaşa, askeri casusluk davası olarak da bilinen 'Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası'ndan aldığı 5 yıl 7 aylık hapis cezasından dolayı cezaevinden çıkamadı.


21 Eylül 2011 tarihinde, Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa'ın evinde yapılan aralamalarda ele geçirildiği belirtilen 17 bin 284 sayfalık 'belgeler', casusluk davasının iddianamede de delil olarak yer aldı.

KARAR ÇIKANCAYA KADAR CEZASININ TAMAMLADI

Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, gizli bilgi ve belge bulunma davası için de Anayasa Mahkemesi'ne hak ihlali yapıldığına yönelik müracaatta bulunuldu. Yüksek mahkeme, bu yöndeki kararını vermeden Kurmay Albay Eryaşa, cezasının infazını bugün tamamladı.

Kurmay Albay Eryaşa çıkışta mutluluğunu, ailesiyle paylaştı. Eryaşa, "Bizler suçsuzuz. Ben cezamı tamamladım. Ama Anayasa Mahkemesi'nin önünde halen bizim müracaatımız duruyor. İçerde arkadaşlarımız var. Rica ediyorum, bu incelemeyi tamamlasınlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balyoz sanığı Albay tahliye oldu.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN