Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu seçim barajını değerlendirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TGRT Haber'de gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 4.12.2014 21:03 Güncelleme Tarihi: 4.12.2014 23:27
Davutoğlu seçim barajını değerlendirdi
Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Seçim barajı tartışmalarına ilişkin "Kendine güvenen bir parti olarak barajın arkasına da saklanmadık barajdan da korkmadık"

PARALEL YAPI

- Paralel yapı bir cemaat mi diye sorarsanız, cemaat değil.
- Milli Güvenlik Kurulu'nda hiçbir cemaat konuşulmamıştır, hiçbir cemaate karşı da tedbir düşünülmemiştir. Paralel bir yapı, paralel bir örgüt konuşulmuştur ve ona karşı tedbir düşünülmüştür çünkü biliyoruz ki onlar hedeflerine ulaşmış olsalardı Türkiye'de meşru siyaset yapma alanı kalmayacaktı.

ÇÖZÜM SÜRECİ

- Çözüm süreci, herhangi bir süreç ancak kamu düzeni ve demokratik sistem içinde olur. Burada tabii yine bu tecrübe esnasında HDP'nin de üslubunun demokratik prensipler etrafında dönüşmesi, değişmekte olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yeni bir ortam oluşuyor. Bu yeni ortamda tabii hedefimiz en kısa sürede nihai sonuca ulaşmak.

- Hız katma konusunda hiçbir tereddütümüz yok. İnşallah seçimden önce nihai noktaya doğru geliriz. Tabii inşallah hedefimiz bu. Mümkün olsa yarın. Bizim için bir şey yok. Ama önemli olan biz bunu dediğimizde bütün aktörlerin de aynı iradeyi gösterdiğinden emin olmalıyız. O açıdan bir zaman zikretmiyorum. Atılması gereken adım atılacağı zaman atılır.

YENİ ASKERLİK DÜZENLEMESİ

- Mümkün olduğu kadar profesyonelce askerliği meslek olarak benimsemiş insan unsuruna ağırlık vermek lazım. Biraz önce Meclis grup başkan vekillerimizle görüştüm. Sözleşmeli er ve erbaş alımlarıyla ilgili kolaylaştırıcı ve yaşı düşüren çok ciddi bir paket getiriyoruz. Böylece meslek olarak askerlik yapacak olanların Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki oranını artıracağız

SON ANKET SONUÇLARI

Başbakan Ahmet Davutoğlu konuk olduğu televizyon programında yapılan son ankete göre partisinin oy oranını açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu son anketlere göre AK Parti'nin oy oranını açıkladı. Bütün partilerde düşüş yaşandığını fakat Ak Parti'de yükselil olduğunu kaydeden Davutoğlu, "AK Parti'nin oyu 48,5 ile yüzde 51,5 bandı arasında" dedi.

Başbakan şunları söyledi: "Bütün partilerde düşüş eğilimi var, AK Parti'de yükseliş eğilimi var. AK Parti var olan oylarını muhafaza ediyor, yüzde 48,5 ile yüzde 51,5 bandı arasında."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu seçim barajını değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN