Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerine yanıt

Giriş Tarihi: 6.12.2014 12:24 Güncelleme Tarihi: 6.12.2014 13:27
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerine yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde yaptığı hakaretlere sert yanıt verdi.

ASKON Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik hakaretlerine cevap verdi;

"BÖYLE BİR GENEL BAŞKANLIK ANCAK KASETLE, ŞANTAJLA MÜMKÜN OLUR"

"Ana Muhalefet Genel Başkanı hafta içinde çıktı şahsıma yönelik gerçekten edebe, adaba uygun düşmeyecek ifadeler kulandı. Bir engelli evladımız şahsımla alakalı 'zihinsel özürlü değil mi' diye soru soruyor. Onun da verdiği cevap 'Cumhurbaşkanını zihinsel engelli olduğunu söylemek ona bir lütuftur, o akılsızdır'.

Bunu söyleyen Ana Muhalefet Partisi Lideri Böyle bir siyasetçi olabilir mi. Hem o engelli kardeşlerimize hakaret ediyor, hem bize. Engelli kardeşlerimizle yapılan bir toplantıda bu hakaret. Ancak ve ancak kaset ve şantaj böyle birini öyle bir partinin başında tutabilir. Başka türlü normal şartlarda engellilerle yapılan toplantıda zihinsel engelli ifadesini hakaret olarak kullanan biri asla o koltukta oturamaz.

'Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün' derler. Böyle bir genel başkanlık da ancak kasetle, şantajla mümkün olur. Zaten o kaset olmasaydı bundan genel başkan falan olmazdı. Onları şantajla esir aldılar. Halef, selef oldukları genel başkanların hepsini esir aldılar ama milletin partisine diz çöktüremediler. Millet bu oyunu gördü ve bu kirli oyunu bozdu.

Diyorlar ki "Cumhurbaşkanı böyle şeylere yanıt verir mi?" ben alışılmış cumhurbaşkanı değilim, olmayacağım..."

Cumhurbaşkanı'nın bu sözleri ayakta alkışlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerine yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN