Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan 'e sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sanatçı 'e, Ahmet Kaya örneğini vererek destek çıktı. Erdoğan, "Şu anda hala Türkiye'nin bu büyük sanatçısını linç etmek için ellerindeki her vasıtayı kullanıyorlar. Bütün sanatçılar sizin gibi düşünmeye mecbur mu?" dedi.

Giriş Tarihi: 6.12.2014 13:39 Güncelleme Tarihi: 6.12.2014 15:12
Erdoğan Yavuz Bingöl'e sahip çıktı
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin (ASKON) Genel Kurulu'ndan konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalar yaptı.
"Şu anda malum çevreler özellikle de kendileri tarafından bir de kampanya yapıyorlar" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Sanatçı Yavuz Bingöl'e de sahip çıkan Erdoğan, "10 yıllar boyunca fikir özgürlüğü dediler, mahalle baskısından şikayet ettiler. İşte şu anda kimin nerede durduğu ortaya çıkıyor. Biz sabrettik asil duruş sergiledik. Kimin özgürlükçü olduğunu hem millet, hem insanlık görüyor. 30 Ağustos resepsiyonunda ile Yemen Türküsünü birlikte söyledik. Aman Allah'ım o sanatçımıza söylemediklerini bırakmadılar. Şu anda hala Türkiye'nin bu büyük sanatçısını linç etmek için ellerindeki her vasıtayı kullanıyorlar. Niye sen nasıl olur da Cumhurbaşkanı ile böyle bir resim verirsin. Böyle bir zihniyet olabilir mi. Hani siz sanata değer veriyordunuz. Bütün sanatçılar sizin gibi düşünmeye mecbur mu. Sizin söylediklerinizi söylemediği zaman 'tu kaka' mı diyeceksiniz. Bunlardaki zihniyet bu. Bunu sadece o sanatçımıza değil hakikati söyleyen herkese yapıyorlar. En son değerli yazarımız Alev Alatlı'ya da bunu yaptılar. Akil insanlar heyetinde yer alan birçok sanatçımıza da yaptılar.

ERDOĞAN YAVUZ BİNGÖL'E BU SÖZLERLE SAHİP ÇIKTI

Ahmet Kaya'nın bu ülkeden mahzun ayrılışı ile yüreğimiz yandı. Çatallarla, porselen tabaklarla neler yaptıklarını, ödül töreninden kovduklarını hatırlayın. Ertesi gün gazete köşelerinde her türlü hakaret yazısı yazanlar şimdi manevra yapan ruh kökü sakat tiplerdir. Hala aynı şeyleri yazıyorlar. Biraz terbiyeli ol, edep adap bil. Kalkıyor Başbakan dürüst ama cumhurbaşkanı yolsuzlukların içinde. Hangi belgen, hangi bilgi var neye dayanarak söylüyorsun. Eğer yolsuzluklar içinde buralara gelseydik senin ve patronunun bu ülkedeki yolsuzluklarını meydana çıkaramazdık. Bu ülkede özellikle petrol şirketlerini hangi bankaları nasıl soymak suretiyle sahibi olduklarını bu millet biliyor. Bunlar hükümetleri istedikleri gibi kendileri yönettiler. Gazetelerinden yönettiler. Bizi yönetemedikleri için saldırıyorlar. Onun için kusura bakmasınlar. Sanatçılarımıza sesleniyorum cesur olun. Mahalle baskılarına karşı, dayatmalara karşı cesur olun. Hiçbir sanatçımın dışlanmasına izin vermeyecek, onların yanında dimdik durmayı sürdüreceğiz. Bu ülkede biz hiçbir zaman kutuplaştırmanın, ayrıştırmanın yanında durmadık. Biz her zaman birleştirmenin tarafında olduk. Türkiye'de adalet dedik. Filistin'de söylediğimiz, Mısır'da Libya'da, Suriye'de de söylediğimiz budur. Sesi çok çıkanları, uluslararası medyayı elinde tutanların hükmettiği değil adaletin hükmettiği bir dünya mücadelesi veriyoruz. Onun için dünya 5'ten büyüktür diyoruz" dedi.
'İRADEMİZ İPOTEK ALTINDA DEĞİL'

Bir takım çevrelerin Türkiye'nin yüzünü Ortadoğu'ya dönmesini istemediğini vurgulayan Erdoğan, 'Kendileri çatışmaları körüklediler. Ortadoğu'nun bütün zenginliklerini sömürdüler.Biz oraya yüzümüzü döndüğümüzde 'eksen kayması' dediler. Şuan Afrika'nın 39 ülkesinde büyükelçiliğimiz var. İnşallah hepsine ulaşacağız. Daha yeni oralardan geldim. Bu işi hafife almayın. On yıllar boyunca Afrika petrolünü taşıdılar. Sayın Putin'in ülkemizi ziyaretinden de rahatsız oldular. Kusura bakmayın da bizim irademiz birilerinin ipoteği altında değil. Biz her ülke ile oturur konuşuruz anlaşırız. Bize yasak koymak isteyenler kendileri Rusya ile iş bağlıyorlar. Siz oralarda iş bağlayacaksınız biz stratejik bir konu için masada imza attığımızda rahatsız olacaksınız. Yok öyle 25 kuruşa simit, geçti o işler. Biz kazan kazan esasına dayalı bu adımları atıyoruz. Biz petrolü, altınları alıp geride kan ve gözyaşı bırakmadık, bırakmayacağız. Söylentilere, dedikodulara itibar etmeyin' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Yavuz Bingöl'e sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN