Gaziantep'te AVM binası yıkılarak parka dönüştürülecek

Fatma Şahin, Gaziantep kent merkezinde bulunan ve son yıllarda atıl vaziyette duran şehrin ilk alışveriş merkezinin yıkılarak yerine meydan yapılacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 8.12.2014 18:28 Güncelleme Tarihi: 8.12.2014 18:39
Gaziantep'te AVM binası yıkılarak parka dönüştürülecek
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, makamında basın toplantısı düzenledi. Fatma Şahin kent merkezinde yer alan ve erkek öğrenci yurdu yapılması planlanan AVM için yeni bir karar alındığını söyledi. Buna göre alana çınar ağacı dikilecek ve turizm parkı oluşturulacak.ANLAŞMA TAMAM

5 bin metrekare alan üzerine kurulu AVM'nin arazi sahibi olan Kadoğlu Şirketler Grubu ile takas yaptıklarını ve karşılığında kentin farklı bir bölgesinde 14 bin metrekarelik alan verileceğini anlatan Fatma Şahin şöyle konuştu:

"Her ülkenin, her şehrin gittiğiniz zaman bir meydanı vardır. Meydan o şehrin simgesidir, sembolüdür. Özellikle Demokrasi Meydanı'mızın genişletilmesi, yaşayan bir meydan haline dönüştürülmesi ile ilgili bugün çok önemli bir karar aldık. 90'lı yıllarda yapılmış olan ve şehrin göbeğinde bütün vatandaşlarımızın rahatsız olduğu bir AVM vardı.

ÇINAR AĞACI DİKİLİP TURİZM PARKI OLUŞTURULACAK


En son da bu şehirdeki yurt ihtiyacından dolayı burada Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü ile erkek öğrenci yurdu olmasına yönelik bir karar alınmıştı fakat biz oranın erkek öğrenci yurdu olduğu zaman şehrin göbeğinde istediğimiz noktaya gelmeyeceğini gördüğümüz için mülkiyetin sahibi olan Kadoğlu Şirketler Grubu ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmanın sonunda bu AVM'yi yıkmaya karar verdik. Burası 5 bin metrekarelik bir alan altında da 3 katlı otopark var. Kapalı otoparkı halkın hizmetine sunacağız. Bu alanın Çınarlı Parkı'nın devamı olduğu için bu alana çınar ağacı dikilecek ve turizm parkı oluşturulacak. Şu anda bu projeyi meclis gündemimize ek madde ile koyduk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te AVM binası yıkılarak parka dönüştürülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN