Haluk Koç'un adamı torpilli memur çıktı

Giriş Tarihi: 9.12.2014 14:45 Güncelleme Tarihi: 9.12.2014 14:46
Haluk Koç'un adamı torpilli memur çıktı
AK Parti'nin devlette kadrolaşarak 'torpil listesi' oluşturduğunu iddia eden CHP'li Haluk Koç baltayı fena taşa vurdu. Haluk Koç'un en yakınındaki adamı torpilli memur çıktı.

Koç'un basın danışmanı Baha Ülgen'in devlet memuriyetine Turizm Bakanlığında basın müşaviri olarak istisnai kadrodan sınavsız biçimde girdiği öğrenildi.

2001 yılında TRT'ye nakil olan Ülgen'in, 2008 yılında maaşı çok yüksek olan ve çok vasıflı kişilerin atanması gereken "Genel Müdür müşaviri" kadrosuna alındığı ortaya çıktı.

Ülgen'in Açık Öğretim Fakültesi İş İdaresi mezunu olduğu, bu kadroda sadece 11 gün kaldıktan ve maaşı kanuna karşı hülle yapılarak yükseltildikten sonra "müşavir" kadrosuna atandığı öğrenildi. Maaşını TRT'den alan geçici görevle TBMM'de çalışan torpilli Baha Ülgen, "torpil listesi" diye ortaya çıkan CHP'li Haluk Koç'un danışmanlığını yürütüyor.

AK Parti İstanbul Millletvekili Bülent Turan da Koç'un paralel yapı tarafından eline tutuşturulan listeyle hareket ettiğini açıklayarak danışmanına ilişkin de şu tivitleri paylaştı:


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk Koç'un adamı torpilli memur çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN