Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlıca'da ilk adımı İzmir attı

Antalya'daki Eğitim Şurası ile Türkiye'nin gündemine gelen Osmanlıca konusunda İzmir'in Torbalı İlçesi AK Partili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ilk adımı attı.

Giriş Tarihi: 9.12.2014 13:41
Osmanlıca'da ilk adımı İzmir attı
Halk Eğitim Müdürlüğü ile Osmanlıca kursu için anlaşma yaptıklarını ve kursiyer kayıtlarının başladığını açıkladı. Ak Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Osmanlıca'nın öğretilmesi konusundaki açıklamalarından yola çıkıp İlçe Halk Eğitim Müdürlüğüyle bu konuda bir anlaşma yapıldığını açıkladı.

Başkan Görmez, Osmanlıca kursuna ilginin büyük olacağına inandığını belirtti, "Toplumların hafızası yazılı tarihleriyle, dillerinin korunmasıyla mümkündür. Osmanlıcaya ara verilen dönemde bizim tarihimizle yazılı bağlarımız, istenilen düzeyde olmadı. Bu kursumuzun amacı biraz atalarımızdan özür dilemek anlamını da içeriyor. Alanında uzman eğitmenlerimiz, Osmanlıcayı da öğretecekler. Başarılı olanlara sertifikaları verilecek. Sınıflarımız 16 kişilik olacak. Milli Eğitim Bakanlığımızın anlaşmalı olduğu vakıflardan gönüllü eğitmenler tayin edildi. Bunun için kursiyerlerden herhangi bir ücret alınmayacak. Kursiyerler bir dizi sosyal kültürel etkinlik programlarından da yararlanabilecekler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlıca'da ilk adımı İzmir attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN