Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şişli krizi Ankara'ya taşınıyor

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile ilçenin eski belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu Koordinatör Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül ve 29 meclis üyesi arasında yaşananlar yarın genel merkezde masaya yatırılacak.

Giriş Tarihi: 9.12.2014 09:20 Güncelleme Tarihi: 9.12.2014 11:53
Şişli krizi Ankara'ya taşınıyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Sarıgül'ün yerine İnönü'yü aday gösteren Şişli'de sular durulmuyor. Başkan İnönü'nün seçimlerin üzerinden yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen doğru düzgün sokağa çıkmaması, belediye etkinliklerine katılmaması ve en önemlisi her yılbaşında Nişantaşı'nda yapılan kutlamalarla ilgili, 'Bu yıl Nişantaşı'nı süslemeyelim' şeklindeki sözleri bardağı taşırdı. İnönü'nün, Şişli'yle özdeşleşen yılbaşı kutlamalarına, 'hayır' demesi ve bazı danışmanları ile PM üyelerinin etkisiyle yaptığı uygulamalar bardağı taşırdı.

Yaşanan sorunların çözümü ve taraflarla konuşmak için CHP tarafından PM üyesi İhsan Özkes görevlendirildi. Özkes'in sadeci İnönü'yü dinleyip, belediyeden ayrılması meclis üyelerinin tepkisine neden oldu. Onlar da kendi dertlerini, yaşadıklarını anlatmak için bugün Ankara'ya gidiyorlar.

ŞİFRELİ KAPI

İlçede 15 yıl başkanlık yapan Mustafa Sarıgül döneminde mesai saatleri içerisinde sürekli açık olan başkanlık makam kapısı İnönü döneminde kapatıldı. Kapatılmasının yanında bir de şifreli hale getirildi. Makama sadece İnönü ve şifreyi bilen bazı danışmanları girebiliyor. İnönü'nün bu tavrı hem meclis üyeleri hem de halk tarafından tepkiyle karşılandı.

BAŞKAN ÇALIŞMIYOR

Şişli Belediye Başkanı İnönü genel merkez yönetimine, "Çalışmıyor, halkla gereken teması kurmuyor. Makamına şifreli kapılardan giriliyor. Seçimlerin üzerinden 8 ay geçti. Belediyenin yüzlerce etkinliği oldu. Başkan İnönü 8 ayda 8 defa etkinliğe katılmamıştır. Böyle giderse Şişli'yi kaybederiz" argümanlarıyla şikayet edilecek.

İNÖNÜ YALNIZ DEĞİL

Şişli'de yaşanan krizde parti yönetiminde de bölünmelere neden olan gelişmeler yaşanıyor. Olayın kamuoyuna yansımasından sonra bazı genel başkan yardımcıları, kapalı kapılar ardında Sarıgül'ün yanında yer alırken bazı PM ve MYK üyeleri de İnönü'ye mesaj göndererek, 'Arkandayız, diren' diyor. Tüm bu yaşananlar CHP'nin kendi içinde bir krize dönüşmüş durumda. CHP, MYK'nın yarın yapacağı toplantıda krizi gündeme getirmeye hazırlanan Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Ercan Karakaş ile Genel Sekreter Gürsel Tekin, İnönü'den yana tavır alacak.

ÖZKES BAŞARILI OLAMADI

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz hafta Şişli'deki krizi çözmesi için İstanbul Milletvekili ve Üsküdar Belediye Başkan adayı İhsan Özkes'i görevlendirdiği ortaya çıktı. Özkes'in ise, 'arabuluculuk' görevinde başarılı olamadığı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişli krizi Ankara'ya taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN