Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelleri aşmak için el ele vermeliyiz

Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, "El ele vererek engellilerimize daha iyi bir hayat temin etmek için çalışmamız gerekiyor" dedi.

Giriş Tarihi: 10.12.2014 17:57
Engelleri aşmak için el ele vermeliyiz
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, el ele vererek engellilere daha iyi bir hayat temin etmek için çalışmak gerektiğini belirterek, "Yasa koyucular, yerel yönetimler, dernekler, STK'lar, aileler yani hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız" dedi.

Sare Davutoğlu, Sancaktepe Belediyesi Engelliler Derneği Merkezi ve Parkı'nın açılışı dolayısıyla Samandıra Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katıldı.

Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, programa katılmaktan ve engellilerle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu anlattı.
Farklı yer ve zamanlarda karşılaştığı engellilerle sohbet ettiğini aktaran Davutoğlu, "Bize öğretecek ne çok şey olduğunu anlıyorum. Ruhlarının ne kadar zengin, gönül gözlerinin ne kadar açık, yüreklerinin ne kadar geniş olduğuna şahit oluyorum" diye konuştu.
Davutoğlu, meslek hayatı boyunca engelli çocuk dünyaya getirme ihtimali olan pek çok anneyle gönül gönüle verdiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Onların endişelerini, kaygılarını paylaştım, birçoğunun da endişelerinin yerini umudun almasına gayret ettim. Kendilerine her zaman hiç tereddüt etmeden çocuklarını dünyaya getirmelerini önerdim. Bu çocuklarımız özel çocuklar, annelerini özel anneler, ailelerini özel aileler olarak gördüm. Şunu biliyorum ki bizim ne şefkatimiz ne merhametimiz ne de sevgimiz yaradanımızdan daha çok olabilir. Hayat bizim anlayışımızda bir imtihandır ve biz bu imtihanı kazanmaya çalışırız. Engelli insanlarımızın hayata tutunuşları, yaşama sevinçleri, kendilerini geliştirmekteki azimleri, gün geliyor hepimize örnek olmuyor mu? Onların başarma azminden hepimize büyük ibretler, büyük dersler düşüyor."

Engellilerin her gününün mücadele içinde geçtiğine dikkati çeken Davutoğlu, "Benim gözümde her engelli kardeşim bir kahramandır. Varlıklarıyla çevreleri için hem bir ilham kaynağı hem de mutluluk vesilesi oluyorlar. Hayatlarındaki engellere rağmen inatla, azimle yeteneklerini geliştiriyorlar, güçleniyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri aşmak için el ele vermeliyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN