Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köşk'ten bedelli askerlik onayı

Giriş Tarihi: 12.12.2014 21:13 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 00:13
Köşk'ten bedelli askerlik onayı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bedelli askerlik kanununu onayladı.

Askerlik kanunu ile sözleşmeli er ve erbaş alımına ilişkin değişiklik içeren 6582 nolu kanun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylandı.

BEDELLİ İÇİN ŞAŞIRTICI İLAN - TIKLAYIN

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "6582 sayılı "Askerlik Kanunu ile Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89 uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir" denildi.

İŞTE BANKALARIN BEDELLİ KAMPANYASI - TIKLAYIN

18 BİN LİRA BEDEL

Onaylanan kanunla, 28 yaşından gün almış kişiler, 18 bin lira bedeli 2 ay içinde ödemek kaydıyla temel askerlik eğitimine tabi tutulmadan askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.

BEDELLİ ASKERLİK SAHTEKARLARINA DİKKAT - TIKLAYIN

-Sağlık sebepleriyle askerlikten muaf olanlar da yararlanabilecek

Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce sağlık sebebiyle haklarında verilen askerliğe elverişli olmadıklarına dair kararlardan dolayı askerlik hizmetinden muaf tutulanlar da istekleri halinde yaş şartı aranmaksızın bedelli askerlikten faydalanabilecek.

Uygulama kapsamında ödenecek paralar, Savunma Sanayii Destekleme Fonu adına TC Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası'nda açılacak hesaba yatırılacak.

Bu madde hükümlerinden yararlanan yükümlüler hakkında saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari adli soruşturma ve kovuşturma yapılamayacak. Başlatılmış olanlar sona erdirilecek ve bu suçlara ilişkin kesinleşmiş idari para cezaları tahsil edilemeyecek.

BEDELLİ ASKERLİK PARASI ONLARI UÇURACAK - TIKLAYIN

-Sözleşmeli erlikte askerlik yapma şartı kaldırıldı

En az ilköğretim ya da yurtdışında dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günün itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olanlar sözleşmeli er olarak başvurabilecek.

Ortaöğretim mezunu olanlar için askerlik hizmetini yapmış olma şartı aranmayacak. Söz konusu kişiler, müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olacak.

Askerlik hizmetine devam ederken sözleşmeleri er olarak alınanların ön sözleşme imzaladıkları tarihe kadarki hizmet sürelerinin tamamı, kalan yükümlülük süresinin hesabından mahsup edilecek.

Askerlik öncesi sözleşmeli erbaş ve erliğe müracaat edenlerin sevk, tehir işlemleri ile erbaş ve er olarak yapılan hizmetlerin üçte biri askerlik yükümlülüğünden sayılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köşk'ten bedelli askerlik onayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN