Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu konuşmasına Fatiha ile başladı

Giriş Tarihi: 13.12.2014 16:42 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 18:23
Davutoğlu konuşmasına Fatiha ile başladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu Adana İl Kongresi'nde konuşmasını gerçekleştirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Adana İl Kongresi'nde konuşmasının hemen başında vefat eden Ahmet Elitaş için Fatiha okuttu.

FATİHA OKUTTU

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adana İl Kongresi'nde konuşmasının başında, Ak Parti grup başkan vekili Mustafa Elitaş'ın ağabeyi Ahmet Elitaş'ın vefatı üzerine tüm salona Fatiha Suresi'ni okuttu. Davutoğlu, AK Parti'nin çalışma azmini Mustafa Elitaş'ı örnek vererek salondakilere anlattı:

''Az önce Mustafa Elitaş'ın muhterem ağabeyi Ahmet Elitaş vefat etti. Ama o bulunduğu Divan Başkanlığı koltuğunu terk etmedi. İşte Ak Parti çalışma ruhu böyledir. Kendisine rahmet diliyorum. Mustafa Elitaş'a da başsağlığı diliyorum. Buyrun hep beraber Fatiha Suresi'ni okuyalım.''

ADANA TARİHTE DE PLAKADA DA ÖNCÜ ŞEHİRDİR

Adanalılarla gurur duyuyoruz. Bu emaneti birlikte üstlenmeye hazır mısınız? Kim gelirse gelsin, hangi düşman, hangi paralelci gelirse gelsin bu emaneti taşımaya hazır mıyız?

Bereketli Çukurova'nın her bir toprağına selam olsun, Akdeniz'in mavi sularına selam olsun. Yiğit Adanalılar bugün bize büyük bir mutluluk yaşattınız. Her birinizi büyük bir muhabbetle bağrımıza basıyoruz. Adana öncü şehirdir demiştim. Tarihte de, plakada da siyasette de öncü şehir. Adanalılar hep ne zaman bir dava ve aşk gerekmişse sağlarına sollarına bakmadan biz buradayız demiştir.

"GELİN BİRAZ TARİH DERSİ YAPALIM"

Gelin beraber biraz tarih yapalım. Seyhan ve Ceyhan Adan'yı oluşturdu. Bir de Seyhun ve Ceyhun var. Orası da Horasan erenlerinin cihanı. Bugün AK Parti'nin adı o tarihi davanın adıdır. Selam olsun Semerkand'a, Buhara'ya, Horasan Erenlerine. Karacaoğlan'a selam olsun. Bizim kültürümüz çok kanatlıdır.

PARALELCİLER MİT'E OPERASYON YAPMAYA KALKTI

Biz 140 büyükelçiyle Adana'dayken, paralelci çete MİT'e burada operasyon yapmaya kalktı, kumpasa kalktı. O onurlu teşkilat Musul'da alıkonulan diplomatlarımızı bir tek damla kan dökmeden vatanına kavuşturmuştur.

'BİRLİKTE HAREKET EDELİM'

Kılıçdaroğlu, Bahçeli, Demirtaş'ı her türlü vesayete karşı birlikte hareket etmeye çağırıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu konuşmasına Fatiha ile başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN