Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na belgeli cevap

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Nevşehir İl Kongresi'nde konuştu.

Giriş Tarihi: 13.12.2014 11:34 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 18:57
Başbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na belgeli cevap

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Başkanlığı döneminde kuruma 3 bin 209 kişinin sınavsız aldığını söyledi. Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu özellikle kendi döneminde imtihansız kimsenin alınmadığı iddiasında bulundu. Bu iddiayı cevaplandırmak adına size 2 belge göstereceğim. 3209 kişi sınavsız alındı. Sınavsız personel alımı yapıldığına dair teftiş raporunda Kılıçdaroğlu'nun kendi imzası var. Bizi, iktidarlarımızı kimse özellikle bu konularda ithamda bulunamaz. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı bu uygulamalarla onlarca yakınına verilen ihale belgeleri elimizde" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na belgeli cevabı - VİDEO


İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

ONLAR SİYASETİ ANKARA'DA YAPIYORLAR


Biz her yerde dava arkadaşlarımızla buluşuyor, diz dize oturuyor ve tüm sorunlarımızı konuşabiliyoruz. Rabbimize hamdolsun. Bizim için Türkiye'nin her köşesi aziz. Başbakanlık görevini aldıktan sonra 20'ye aşkın vilayetimizi ziyaret ettim, hiç bir fark gözetmeden. Karslı Ali ile Kırklarelili Veli ile Ayşelerle Eminelerle göz göze baktık. 77 Milyon, bir tarağın dişleri gibi bizim için eşittir, kardeştir ve ebediyen kardeş kalacaktır. Diğerleri bizim gibi devlet idare etmiyor, yurt dışı temaslarda bulunmuyorlar. Allah aşkına yakın zamanda Bahçeli'yi Kılıçdaroğlu'nu halka kucaklaştığını gördünüz mü? Onlar için siyaset Ankara'da veya kendilerinin etkin olduğu yerde yapılır, bizim için ise siyaset vatandaşın her biri ile yapılır.

SELÇUKLU, OSMANLI, CUMHURİYET TEK BİR BÜTÜNDÜR

Aşk ile yüreği kıpırdayanlar adımlarını yavaşlatmazlar, sendelemezler, tökezlemezler. Bizim dedelerimiz bir cihan imparatorluğunu korumak için 7 düvelle savaştı. İnşallah sizin nesliniz bizim torunlarımız küresel bir devletin cihan devletinin vatandaşları olacak. AK Parti'nin farkı bu. İşte bu AK Gençlik'tir ki geleceği inşaa ederken Horasan erenlerinden aldığı kültürle inşaa edecekler. Kendi kültürüne karanlık diyenler bunu anlayamazlar. Biz aydınlık çağlardan aydınlık geleceğe yürüyoruz inşallah. Daha babalarının dedelerinin yazdıkları mektupları okuyamayanlar Osmanlıca'ya savaş açtılar resmen. Osmanlıca bizim güzel Türkçe'mizin eski halidir. İşte burada beni böyle karşıladınız. Güzel Türkçe'mizin eski hali ile. Bizim tarihimizde ayrımcılık bölücülük yok. Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet çizgisi tek bir bütündür parçalanamaz ayrılamaz.

TÜRKİYE MAZLUMLARA SAHİP ÇIKACAK

Elimden gelseydi her birinizi tek tek kucaklar her birinizle tek tek bakıp hocam diyen gözlerinize aziz talebem derdirm. Bunların tarihle problemi var. Bizim için Türkiye Cumhuriyet devledi Selçuklu Osmanlı çizgisinde giden kadim bir medeniyetin son halkasıdır. İstikrarı, onuru izzetiyle bütün o geleneğe sahip çıkan devletimiz dünyanın her yerindeki mazlumlara da sahip çıkmaya devam edecek.

SİZ SESİNİZİ ÇIKARMADIKÇA BİZ DARBECİ DİYECEĞİZ SİZE

Biz ayağa kalktık mı herkes bize selam durur. Şimdi, tamam bakınız Kılıçdaroğlu'na sorma vaktidir. Mademki darbeci değilsiniz diyin ki 27 Mayıs yanlıştı darbeydi ve biz buna karşıyız diyin. Adnan Menderes'i idam eden cuntaya karşı olduğunuzu söyleyin. Ama söyleyemezler. CHP'liler o zamanlarda neredeyse şenlik yapıyordu. Benim babam da o sabah götürülenlerdendi evimizin önünde davul çalındığını hep söylerdi bana. 27 Mayıs Türk Demokrasisine vurulan bir hançerdir deyin sizi bende alkışlayacağım. Bunu diyemiyorsanız size darbeci dediğimizde sesinizi çıkarmayacaksınız. Siz sesinizi çıkarmadıkça biz de size darbeci demeye devam edeceğiz.

Bir milletvekili diyor ki eskiden komutanlar vardı şimdi onları da tasfiye ettiler artık darbe ihtimali de kalmadı diyor bir CHP'li milletvekili. Sayın Kılıçdaroğlu'na bir gazeteci Sühey Batum ile ilgili soru soruyor, o da siz ne kadar biliyorsanız ben de o kadar biliyorum diyor. Daha kendi milletvekilinden haberi yok.KILIÇDAROĞLU'NA BELGELİ CEVAP

Size iki belge göstereceğim. Sınava ihtiyaç olmadan ÖSYM gün bulamamış sınav için nasıl oluyorsa herkes iş ararken sınav olmamış onların talimatı ile sınavsız bir şekilde alım yapılmış. Bu teftiş çalışmasında da kendi imzası ile kazanan sayısının 8 Eylül 1997. O tarihteki genel müdür Sayın Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile kazanan sayısının arttırılması için ek puan verildiği belgeleri burada. 2172 kişi sınavla alınıyor 3209 kişi sınavsız alınarak üstü tamamlanıyor. Altında da Kılıçdaroğlu'nun kendi imzası var. Bunu şunun için söylüyorum. İktidarlarımızı kimse izam edemez. Bu uygulamalar aslında ki onlarca yakını ve CHP il başkanlığı yapan kişilere de verilen bazı davetiye usulü verilen ihalelerin belgeleri elimizde. Sayın Kılıçdaroğlu biz 12 yıl içinde bu ülkeyi IMF önünde borç dilenmekten G-20 dönem Başkanlığı'nda takdir edilen küresel bir ekonomi haline getirdik. Aramızdaki fark bu. Siz ise kar da aldığınız SSK'yı trilyonlarca dolar borçla devrettiniz. Kılıçdaroğlu şimdi diyor ki bana bi 4 yıl verin gerisini istemem. Biliyor AK Parti döneminde kasalar doldu, hazine doldu, Merkez Bankası'ndaki hazineyi paraları alıp gidecek. Yok öyle yağma.

HAYIRDA REKABET İYİDİR

Nevşehir için sözümüz vardı hızlı tren projesi 2015'te tamamlanacak. Antalya'ya gelen Turist Nevşehir'i görmek için hızlı tren ile buralara gelecek. Sizinle, tekrar ahitleşerek müsadenizi isteyeceğim. İnşallah 2015 Haziran seçimlerinde de yine 3-0 yapmaya hazır mıyız? Nevşehir'in her bir köşesini mahallesini ilçesini köyünü gezerek inşallah Nevşehir'de Türk demokrasininin rekorunu kırmaya hazır mıyız? Hayırda rekabet iyidir. Ben her ilimizin iyi sonuç almasını bekleriz. Beni en çok mutlu eden Nevşehir'deki birlik beraberlik. Bugün gördüğüm burada gördüğüm birlik ve beraberlik bizi her zamankinden daha fazla umutlandırıyor. Ard arda iki seçim yaptık ve ikisinde de büyük zaferler kazandık. AK Parti kadroları zafer için değil, hakkın rızası için, milletin rızası için yola çıkar. Zafer ondan sonra zaten gelir. Rehavet bize yakışmaz. Başarının ve zaferin sınırı yok deyip yüzde 80-90'lara kadar Nevşehir'i taşıyacağız. Hazır mıyız yine Nevşehir'de silme milletvekili çıkarmaya hazır mıyız? Bu yolda, ter dökmeye emek sarfetmeye bu yola gönül vermeye hazır mıyız? Allah yolumuzu aydınlık, menzilimizi hayreylesin.

Sabah.com.tr

Davutoğlu, Nevşehir'de Osmanlıca pankart ile karşılandıNevşehir İl Kongresi'ne katılacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, partililer, Osmanlıca, "Seni Seviyoruz Güzel İnsan Ahmet Davutoğlu" yazılı pankart ile karşıladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda yapılacak olan AK Parti Nevşehir İl Kongresi'ne katılmak üzere şehre geldi.

Başbakan'ın gelişi öncesinde spor salonunda kürsünün tam karşısına Osmanlıca, "Seni Seviyoruz Güzel İnsan Ahmet Davutoğlu" pankartı asıldı.

Pankart, kongreye katılan AK Partili milletvekilleri tarafından da büyük ilgi gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na belgeli cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN