Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız

Hrant Dink suikastındaki paralel polis bağlantısına gönderme yapan Erdoğan, "Hizmetten bahseden yapının kirli cinayetlere bulaştığını görüyoruz. Daha şaşırtıcı şeyler de görecek ve duyacaksınız" dedi

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 17 Aralık'ın yıldönümüne birkaç gün kala paralel yapı ile mücadele konusunda çarpıcı mesajlar verdi. TOBB'a bağlı 365 oda ve borsa başkanı ile yaptığı istişare toplantısında konuşan Erdoğan şunları söyledi:
İNLERİNE GİRDİK: 17 Aralık sonrasında biz ne dedik inlerine gireceğiz dedik. Aradan 1 yıl geçti. Milletimizin de desteği ile inlerine girdik ve giriyoruz.
FAİLİ MEÇHULERE BULAŞTILAR: Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının faili meçhul cinayetlere bile bulaştığını bugünlerde görüyoruz. Zincir bunu gösteriyor. Daha şaşırtıcı şeyler de görecek ve duyacaksınız. Karşımızda sadece basit bir şebeke olmadığını, ulusal ve uluslararası şer odaklarının maşası olduğunun bilinmesini isterim. Kimi zaman bakıyorsunuz ana muhalefet bunlarla iş tutuyor. Diğer muhalefet, terör örgütü, terör örgütü gölgesinde siyaset yapanlar bu şebekeye destek veren kaynak aktarmaya devam eden bu şebekenin maşalığını yapan kurum ve kuruluşlarını nankörce koruyanlar da var.
SEVDİKLERİ ÜLKE KULANDI: Bu paralel yapı kendi başına yalnız hareket etmedi. Zaten tek başına böyle karmaşık darbe girişimi planlayacak zekaya sahip değiller. Birtakım çevreler özellikle de güneydeki sevdikleri ülke yönetimi bunları bir maşa olarak kullandı ve bugün hala kullanıyor.
KARŞIMIZDA SADECE MAŞA YOK: Karşımızda sadece bir şebekenin olmadığını uluslararası şer odaklarının maşasının olduğunu bilmek lazım. Kimi zaman muhalefet, kimi zaman terör örgütü onun gölgesinde siyaset yapanlar, devlet içinde onursuzca kendisini gizleyen bu şebekenin kurumlarını kuruluşlarını haince koruyanlar da var. İş ve medya dünyası da hala bu ihanet şebekesi de bu ihanet şebekesi ile iş tutuyor. Vatana ihanet uğruna iktisadi beklenti içinde olanlar bu yapıya kol kanat geriyor ya da görmezden geliyor.
BUNLARLA İŞ TUTANLAR İHANET İÇİNDEDİR: Bunlara kim destek oluyorsa bayrağına vatanına ihanet içindedir. Onlarla iş tutanlar da asla kazanamayacaklarını başarılı olamayacaklarını umarım görür ve idrak ederler.
BU SARAYIN TEKERLEĞİ YOK Kİ: Burayla ilgili de garip garip şeyler söylüyorlar. "Giderken sarayı da aldı götürdü." Bu sarayın tekerleği yok. Başbakanlık Sarayı olarak düşünülen Cumhurbaşkanlığına, Çankaya Köşkü ise Başbakanlığa verilmiştir. Bu seni niye rahatsız ediyor. Burası da, Çankaya da millete hizmet edecek. Bunu anlamayacak kadar akli muvazenesi yerinde olmayanlar var.
TÜM KURUMLARA BİNA YAPTIK : Şu anda ülkemizde yargıya ait Danıştay, Anayasa Mahkemesi, bakanlıklar olmak üzere hepsine binalar yapıyoruz, yapacağız. Onlar bizim gurur vesilemiz. İngiltere'de Westminister Sarayı restorasyona giriyor. Ayrılan para 3 milyar pound yani 5 milyar dolar. İngiltere gazetelerinde yaygara görüyor musunuz? Geçenlerde David Cameroon geldi, sordum var mı yaygara? Yok dedi normal bunlar. Buranın kaçak saray olduğunu söyleyenler ne edebe ne ahlaka sığar. Hukuka göre yapılmıştır. Şu kadar ağaç kesildi falan hepsi yalan.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli infazlara bulaştılar daha da şaşıracaksınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN