Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Kılıçdaroğlu imzalı torpil belgesi

Başbakan Davutoğlu Nevşehir'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun altında imzası olan teftiş raporunu okudu. Davutoğlu bin 272 kişinin sınavla işe alındığını belirterek, "Geri kalanların ise puanları yükseltilerek, 3 bin 209 kişi, sınavsız işe alınıyor" dedi

Giriş Tarihi: 14.12.2014
İşte Kılıçdaroğlu imzalı torpil belgesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, SSK Genel Müdürlüğü döneminde 70 akrabasını sınavsız işe aldığı belirtilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ispatlasınlar, istifa ederim" şeklindeki sözlerine belgeyle yanıt verdi. Davutoğlu, dün Nevşehir ve Adana il kongrelerine katıldı. Davutoğlu'nun sözlerinden satırbaşları şöyle:
GENEL MÜDÜR BİLE DEMEM: Kılıçdaroğlu bir mülakatında "Süheyl Batum ihraç edildi gerekçesi nedir" diye sorulduğunda "Benim bilgim de sizinki kadar" dedi. Cumhurbaşkanımız ona genel müdür diyordu ama benim notum daha kıttır, galiba onu bile diyemeyeceğim.
İŞE ALDIRMA YAZISI: Size iki belge göstereceğim. 14 Temmuz 1998. Kılıçdaroğlu SSK Genel Müdürü. Yazıda verdiği talimat şu: "...halen boş bulunan pozisyonlara sınav açılmak suretiyle atamaların yapılması düşünülmekteyse de gerek ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu olduğu, yakın zamanda yapılan sınava yeterli sayıda başvurunun alınamadığı, gerekse 1998'den sonra sınavların yapılması halinde atamaların gecikebileceği, sağlık tesislerimizin ihtiyaçlarının verilemeyeceği hususları dikkate alınarak söz konusu pozisyonlarda görev almak isteyenlerin talepleri doğrultusunda atamaların gerçekleştirmesinin uygun olacağı..." Nasıl oluyorsa ÖSYM, sınav için gün bulamamış, 90'larda herkes iş ararken yeterli müracaat olmamış ve 'sınavlar talep edenlerin talepleri doğrultusunda onların alınmasıyla neticelensin' diye yazısı var.
3 BİN KİŞİYİ SINAVSIZ ALDI : Teftiş Kurulu raporundan... 8 Eylül 1997... "Kazanan sayısının bin 230 kişiyle sınırlı kalması ve alınacak personel sayısından çok daha az olduğunun anlaşılması üzerine Kılıçdaroğlu'nun şifahi talimatı doğrultusunda kazanan sayısını arttıracak alternatif çalışmalar yapılarak, kadro itibarıyla ilave puanlar verildiği ve kazanan sayısının 3 bin 209'a yükseltildiği, işlemlerden teftiş kurulu başkanı olanların bilgili olduğu..." Yani bin 272 kişi sınavla alınıyor, geri kalanların puanları yükseltilerek -3 bin 209 kişi- sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor. Altında Kılıçdaroğlu'nun imzası var.
İL BAŞKANLARINA İHALE : Onlarca yakını ve CHP il başkanlığı yapan kişilere de verilen bazı ihaleler 6 yılda tamamlanamayıp, 2 bin misli ile yapılan ihalelerin belgesi elimizde.
DAVUL ÇALDILAR: Kılıçdaroğlu'na "Mısır yönetimini desteklediniz, siz de darbecisiniz" dediğimde hep beraber ayağa kalktılar. Madem ki darbeci değilsiniz çıkın açıkça deyin ki, "27 Mayıs yanlıştı, darbeydi ve biz 27 Mayıs'a karşıyız." Çıkamazlar çünkü 27 Mayıs sabahı bütün Demokrat Partililer tutuklanırken, onlar davul çalardı. Çünkü benim babam da o sabah götürülenlerdendi. Evimizin önünde davul çalındığını hep anlatırdı bana.
VESAYETE KARŞI LİDERLERE DAVET: Bahçeli'yi, Kılıçdaroğlu'nu, Demirtaş'ı ve diğer bütün liderleri, yürekleri ve siyaset anlayışları el veriyorsa her türlü vesayete karşı birlikte hareket etmeye çağırıyorum. Ama Paralelcilerin tavsiyeleriyle koalisyon kurup karşımıza çıkarlarsa milli irade yine AK Parti diyecek.
HESABI SORULMAZ SANIYORLAR: Kılıçdaroğlu, MİT CHP'nin içişlerine karışıyor diyor. MİT'i karalama kampanyası 10 Ocak'taki Paralel kumpasla başladı. Bunun hesabı sorulmaz mı zannediyorlar?

'TEHDİT DİLİ ÇÖZÜM SÜRECİNE ZARAR VERİR'
Başbakan Davutoğlu Nevşehir'de, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Paralel Yapı'ya ilişkin faili meçhul açıklamasıyla ilgili olarak "Soruşturmalar sürüyor. Detaylara girmemiz doğru değil. Türkiye'de STK görünümü altında faaliyet gösterip, diğer taraftan illegal ve kriminal olaylara bulaşmalar söz konusu" dedi. Davutoğlu çözüm süreciyle ilgili ise "Her gün açıklama yapmak, her gün bu açıklamayı takip etmek, bizatihi o sürecin kendisine zarar verir" dedi.

YARIŞA GİRME HAKKI VAR

Davutoğlu'nun, KCK'nın "Taslağı açıklarız" sözleriyle ilgili olarak ise şunları söyledi: "Açıklamanın bizim açımızdan kıymeti harbiyesi yok. Tehdit dili kullanmak, şantaja benzer bir dil kullanmak sürece zarar verir. Bu süreç kendi doğası içinde nasıl seyredecekse öyle seyredecek. HDP Türkiye'de diğer partilerle eşit şartlarda seçim yarışına girme hakkına sahip bir partidir. Hangi yöntemle nasıl girecekleri konusu kendilerini ilgilendirir. Önemli olan Türkiye'deki demokratik sürece saygı göstermek ve sadece demokratik araçlarla Türkiye'de siyaset yapmak."

DAVUTOĞLU'NA OSMANLICA PANKART
Başbakan Davutoğlu'nun konuşma yaptığı spor salonundaki bir pankart dikkat çekti. AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı salona Osmanlıca "Seni seviyoruz güzel insan Ahmet Davutoğlu" yazılı pankart astı. Davutoğlu da kürsüde konuşurken tam karşısında asılı olan pankartı fark ederek, "(Selam olsun seni seviyoruz güzel insan) diyen güzel insanlara" diyerek cevap verdi. Davutoğlu konuşmasında "Daha babalarının, dedelerinin yazdığı mektupları okuyamayanlar Osmanlıcaya savaş açtılar. Osmanlıca dediğiniz bizim güzel Türkçemizin başka alfabelerle yazılmasıdır" dedi. Çözüm Süreci'ne de değinen Başbakan, "Balkanlar, Karadeniz, Ortadoğu coğrafyaları bölünürken, Türkiye'de 77 milyonun eşitliğini savunmamız lazım. Süreçten kastettiğimiz budur" ifadesini kullandı.

DUYGULANDIRAN VİDEO
Başbakan Davutoğlu Nevşehir ve Adana il kongrelerine katıldı. Nevşehir İl Gençlik Kolları'nın Öğretmenler Günü için hazırladığı video Davutoğlu'nu duygulandırdı. Videoda Emine Şimşek, Necip Fazıl'dan şiir okurken, Davutoğlu'nun öğretmenlik yıllarında çekilmiş videolar ekrana yansıdı. Videonun sonunda Gençlik Kolları "Seni seviyoruz hocam" diyerek Davutoğlu'nu selamladı. Emine Şimşek, okuduğu şiirin Osmanlıca yazılmış tablosunu Davutoğlu'na takdim etti.

CHP'DEN YANIT: 27 MAYIS'A KARŞIYIZ
Başbakan Davutoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na yönelik "27 Mayıs'a karşıyız deyin" sözlerine CHP yetkilileri karşı çıktı. CHP'liler Kılıçdaroğlu'nun, Genel Başkanlık görevini yürüttüğü dört yıldan bu yana darbelere kesin bir dille karşı olduğunu ifade etti. CHP Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık koltuğuna oturmasının hemen ardından "27 Mayıs'ı yapanlar bugün utanıyorlar. Askeri darbelere karşıyız" şeklindeki sözlerine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Kılıçdaroğlu imzalı torpil belgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN