Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 15.12.2014 10:51 Güncelleme Tarihi: 15.12.2014 13:57
Dink soruşturmasında Celalettin Cerrah ifade verdi!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen soruşturması kapsamında, "Dink'in ölümünde ihmali olduğu" iddia edilen kamu görevlilerinden dönemin İstanbul Emniyet Müdürü , "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de Şişli'de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Yusuf Hakkı Doğan tarafından yürütülen soruşturmada, söz konusu dönemde görev yapan bazı kamu görevlilerinin ifadesine başvuruluyor. Bu kapsamda, nin işlendiği dönemde İstanbul Emniyet Müdürü olan ve soruşturmada adı geçen diğer kamu görevlileriyle beraber görevini ihmal ettiği iddia edilen Cerrah da "şüpheli" sıfatıyla ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce yürütülen Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, "Dink'in ölümünde ihmali olduğu" iddia edilen kamu görevlilerinden dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdikten sonra adliyeden ayrıldı.

Bu kapsamda, Hrant Dink cinayetinin işlendiği dönemde İstanbul Emniyet Müdürü olan ve soruşturmada adı geçen diğer kamu görevlileriyle beraber görevini ihmal ettiği iddia edilen Cerrah, "şüpheli" sıfatıyla soruşturmayı yürüten savcı Yusuf Hakkı Doğan'a ifade verdi.

HRANT DİNK KARAKUTUSU AÇILDI! - TIKLAYIN

SAMAST DAVASI DİNK ANA DAVASIYLA BİRLEŞTİ - TIKLAYIN


SORUŞTURMA SÜRECİ

Hrant Dink cinayetinde ihmali olduğu iddia edilen, Cerrah ve İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ile emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 9 kamu görevlisi hakkında açılan soruşturmaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce verilen takipsizlik kararı, Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 6 Haziran'da kaldırılmıştı.

Heyet, gereğinin yapılması için soruşturma dosyasının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na iade edilmesine hükmetmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi savcılarından Yusuf Doğan'a teslim edilen, Dink cinayetinde kamu görevlilerinin ihmali olduğu iddialarına yönelik dosya ile devam eden soruşturma dosyası, tek soruşturma dosyası olarak birleştirilmişti.

Tek dosyayla soruşturma yürütmeye başlayan savcılık, bu soruşturma kapsamında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ve emniyetteki paralel yapı soruşturmasında tutuklu bulunan eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in "şüpheli", cinayet davasının sanığı Ogün Samast'ın ise "tanık" sıfatıyla ifadelerine başvurmuştu.

CELALETTİN CERRAH İFADE VERMEK İÇİN ADLİYEDE


REŞAT ALTAY HRANT DİNK DAVASI İÇİN İFADEYE ÇAĞRILDI

HRANT DİNK CİNAYETİ SANIKLARINA KÖTÜ HABER- TIKLAYIN

YILMAZER'E HRANT DİNK CİNAYETİ SORGUSU- TIKLAYIN


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dink soruşturmasında Celalettin Cerrah ifade verdi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN