Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül: Hiç bir mesleğin dokunulmazlığı yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, paralel yapıya yönelik operasyonu, A Haber özel yayınında değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 15.12.2014 11:41 Güncelleme Tarihi: 15.12.2014 13:26
Gül: Hiç bir mesleğin dokunulmazlığı yok
A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtlayan Gül, "Paralel yapı ile mücadele, aslında çözüm sürecinin de başarıya ulaşmasını sağlayacak önemli bir mücadeledir" dedi. Gül, hiç bir mesleğin dokunulmazlığının olmadığını belirterek, "Dünkü olay gazetecilik mesleği ile ilgili değil, suç işleme ile ilgilidir" dedi.Gül seçim barajına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

HİÇ BİR MESLEĞİN DOKUNULMAZLIĞI YOK

Hiç bir mesleğin dokunulmazlığı yoktur, bugün sen MİT müsteşarına, Başbakan'a kelepçe takacaksın, gazeteci diye suç işleyen birisini serbest bırakın diyeceksiniz.

ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR

Dünkü operasyonla algı operasyonu yapılıyor. Türkçe olimpiyatları diye, Türkçeyi sevdirelim diye il il, ilçe ilçe gezen bu yapının hemen İngilizce pankartlar hazırladıklarını bütün dünya görüyor. Türkiye'yi şikayet ederek dünya kamuoyuna işte burada basın özgürlüğüne müdahale var…

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE DARBE VURULMADI

Her meslekte suç işleyen olabilir. Bu konu da gazetecilik mesleği ile ilgili bir olay değil, suç işleyen kişi ile ilgili bir olgudur. Dünkü olay da basın özgürlüğüne vurulan bir darbe değil. Suç işlemeye ilişkin bir takım deliller var.

AYM'NİN MEŞRUİYETİ TARTIŞMAYA AÇILIR

Bir defa Anayasa Mahkemesi bu gibi kararlarıyla 367 gibi, eski Türkiye diye tanımladığımız bir tabloyu tekrar bu millete hatırlatmış olur. Böyle bir karar verirse meşruiyetini, ontolojik varlığını tartışmaya açmış olur. Ben böyle bir ihtimali görmüyorum.
Seçime giderken bu hususla ilgili bir düzenleme Anayasa Mahkemesi'ni tartışılır hale getirir. Bu konuda hiç kimse bu kararın arkasında duramaz.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül: Hiç bir mesleğin dokunulmazlığı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN