Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veli Küçük'ün kızına hapis şoku!

İP Genel Başkan Yardımcısı ve Ergenekon davasından tahliye olan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün kızı Avukat Zeynep Küçük'ün 1 yıl 15 gün hapis cezasının Yargıtay tarafından onandı. Onama hakkında Doğu Perinçek açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 15.12.2014 16:05
Veli Küçük'ün kızına hapis şoku!
İP Genel Başkan Yardımcısı ve Ergenekon davasından tahliye olan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün kızı Avukat Zeynep Küçük'ün 1 yıl 15 gün hapis cezasının Yargıtay tarafından onanması ile ilgili açıklama yapan Doğu Perinçek, "Partimizin Merkez Yürütme Kurulu üyesi, Genel Başkan Yardımcımız Avukat Zeynep Küçük'e F tipi yargı tarafından 2012 yılında verilen 1 yıl 15 gün hapis cezası, Yargıtay 4. Ceza Dairesi tarafından onandı. Cezanın gerekçesi, Ergenekon duruşmaları sırasında üye hakimlere hakaret ettiği iddiasıdır. Cezanın dayanağı, mahkeme kaleminde Küçük'ün söylediği bir 'sözcük' nedeniyle arkasından tutulan zabıttır. Cezanın özelliği, yargı tarihinde bir örneği daha bulunmayacak şekilde hiçbir hukuki imkandan yararlandırılmaksızın cezaevine girmesini sağlamaya yönelik olmasıdır" ifadesini kullandı.

"Bu cezayı farklı kılan ise, hakkında bu şekilde hüküm kurulan ve kesinleştirilen tek avukat olmasıdır" diyen Perinçek, "Bu ceza, yargı içinde yuvalanan F tipi çetenin marifetidir" diye konuştu.

Küçük'ün Ergenekon yargılamasında 6 yıl görev yapmış bir avukat olduğunu vurgulayan Perinçek, "Meslek hayatı boyunca hakkında 'hakaret' nedeniyle hiçbir adli veya idari işlem yapılmamıştır. Sabıkası yoktur ve verilen ceza 2 yılın altındadır. Ancak Silivri Ağır Ceza Mahkemesi'nin o günkü hâkimleri ve şimdiki Yargıtay 4. Ceza Dairesi, tüm emsallerini de göz ardı ederek cezayı ertelememiş, hükmün açıklanmasını geriye bırakmamış ve bu şekliyle cezaevinde infazı zorunlu kılmıştır" dedi.
Perinçek şöyle devam etti:

"F tipi çete yargıdan ve bütün devlet kurumlarından temizlenmedikçe ülkemizde hukuktan söz etmek mümkün olmayacaktır. Toplum adil yargıya susamıştır. İşçi Partisi, bu talebi programının ön sıralarına yerleştirmiştir. Halkımıza söz veriyoruz. Her türlü siyasal etkiden arındırılmış adil bir yargı kurmak temel hedeflerimiz arasındadır ve bunu gerçekleştireceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veli Küçük'ün kızına hapis şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN