Giriş Tarihi: 16.12.2014 13:33 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 13:34
CHP'li Birgül Ayman Güler disiplin yolunda

'i incelemeye aldı. "CHP Cemaat'le ittifak yaptı" sözleriyle gündeme gelen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, yolunda.

parti yönetiminin, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in Kastamonu'da basına yansıyan, "CHP'nin çatısı akmaya başlamıştır. 30 Mart'ta cemaatle ittifak yaptık" sözleri nedeniyle Güler'i e sevketmeyi değerlendirdikleri öğrenildi.

MYK'DA MASAYA YATIRILACAK

Alınan bilgilere göre bir süre önce disiplin kararıyla üyeliği düşürülen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un ardından Güler'in sözlerinin, "kabul edilemez" olduğunu değerlendiren CHP yönetimi, yarın yapılacak MYK toplantısında konuyu masaya yatırma kararı aldı.

PARTİM CEMAALTE İTTİFAK YAPTI - TIKLAYIN

SÖYLEYİP SÖYLEMEDİĞİ ARAŞTIRILACAK

Bu sözlerin disipline sevk için yeterli olduğunu düşünen parti yönetimi, Batum ile yaşadıkları sıkıntının bir benzerinin yaşanmaması için basına yansıyan sözlerin söylenip söylenmediğini araştırma kararı aldı.

Bu durumda kulislerde Güler'in sözlerinin yarınki MYK'da ele alınacağı ifade ediliyor. Bu sözlere parti yönetiminin büyük bir tepki gösterdiği öğrenilirken, parti kulislerinde Güler'in de Batum gibi disipline sevkinin sürpriz olmayacağı değerlendiriliyor.

Kaynak: Ensonhaber
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Birgül Ayman Güler disiplin yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN