o tazminatı kazandı!

Giriş Tarihi: 16.12.2014 13:38 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 13:39
Emine Erdoğan o tazminatı kazandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi , bir yazısında "kişilik haklarına saldırıldığı" gerekçesiyle açtığı davada, Cumhuriyet gazetesi ve yazarı Cüneyt Arcayürek'ten 3 bin lira manevi tazminat kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi , bir yazısında "kişilik haklarına saldırıldığı" gerekçesiyle açtığı davada, Cumhuriyet gazetesi ve yazarı Cüneyt Arcayürek'ten 3 bin lira manevi tazminat kazandı.

Ankara 16. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Emine Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya ve Muammer Cemaloğlu ile gazetenin ve Arcayürek'in avukatı Fırat Mengü katıldı.

Avukat Özkaya, dava konusu yazıdan dolayı İstanbul 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin kesinleşmiş kararı olduğunu belirterek ceza kararıyla Arcayürek'in Emine Erdoğan'a hakaret ettiğinin sabit olduğunu söyledi.

Avukat Mengü ise davanın reddine karar verilmesini talep etti.

Hakim Yaşar Eren, davayı kısmen kabul ederek, davalıların 3 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, yazısında, Erdoğan'ın "kişilik haklarına saldırı kastıyla tahkir ve tezyif edici beyanlarda bulunulduğu" gerekçesiyle Arcayürek ve Cumhuriyet gazetesinden 50 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Erdoğan o tazminatı kazandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN