Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hiç kimsenin suç işleme imtiyazı yok'

Başbakan Yardımcısı nda ortadaki iddialara dikkat çekti, "Mesleği ne olursa olsun hiç kimsenin Türkiye'de suç işleme imtiyazı yok" dedi

Giriş Tarihi: 16.12.2014
'Hiç kimsenin suç işleme imtiyazı yok'
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü , nu değerlendirirken, "Olayın bütününe bakmak, yargı sürecini takip etmek, soruşturmanın gizliliği esasına uymak gerekir. Hiç kimsenin Türkiye'de suç işleme imtiyazı yok" dedi. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Arınç şunları söyledi:
* SİYASİ DEĞİL HUKUKİ BİR SÜREÇ: Türkiye'de erkler ayrılığı prensibi var. Başsavcı açıklama yaptığına göre, sorgulama yapıldığına, mahkemelerde 7 kişi serbest bırakıldığına göre bu siyasi değil hukuki bir süreçtir. Gazeteye polisin gitmesi bunun bir yargı süreci olduğunu gösterir.
* ARKASI DA VAR: Mehmet Turan isimli şahıs şikâyetçi olduğunu söyledi. Tahşiyecilerle ilgili bir cemaatin varlığından bahsedildi. Bu cemaate yönelik operasyonlarda, dershane olarak kullandıkları yerde, 4 tabanca, 3 el bombası, tüfek ele geçirilmiş. El bombalarında yapılan incelemelerde, sanıkların parmak izlerine rastlanmazken, aramaya katılan polislerin parmak izleri çıkmış. Arkası da var, biraz gizlilik arz eden konular. Bunlarla bağlantılı olarak suç delilleri üretildiği, bunların sadece bir terör örgütü olarak hedef alındığı, delil uydurmak için de aramaları yapanların, bu şekilde birkaç el bombası ve silahı koyduğu anlaşılmış.
* KİMSE RIZA GÖSTERMEZ: Ortadaki iddialara karşı, bunlar gazetecidir diyenlere, ben de şunu söyleyebilirim. Hiç kimsenin Türkiye'de suç işleme imtiyazı yok. Falan meslekte olursa güle güle işleyebilir gibi bir mantık 5. dünya ülkelerinde olur ama Türkiye'de kimse rıza göstermez.

SEÇİMDE SON NOKTA: SANDIK HAZİRANDA
AK Parti, seçimlerin nisan ayında yapılacağına ilişkin spekülasyonlara son noktayı koydu. AK Parti'nin kongre takvimi nedeniyle seçimlerin öne çekilmesi düşüncesinden vazgeçildi. İlçe kongrelerini tamamlayan AK Parti'de il kongrelerinin de şubat ayının sonunda tamamlanması bekleniyor. Bu takvimi göz önüne alan AK Parti yönetiminde, seçimlerin normal zamanı 7 Haziran'da yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Bu durumda sınav takviminin seçime göre ayarlanması gündeme geldi. Seçimlerin yapılacağı hafta sonundaki Açık Öğretim sınavlarının da bir hafta sonraya kaydırılması planlanıyor. Öte yandan, 2015 seçimlerine ilişkin Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) da seçim takvimini ocak ayının ilk haftasında açıklaması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hiç kimsenin suç işleme imtiyazı yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN