Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaptıklarının bedelini ödeyecekler

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Yaptıklarının bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'ndeki törenlerde Paralel Yapı operasyonlarını değerlendirdi. Erdoğan "Türkiye'nin güvenliğini tehdit edenler gereken cevabı alacaktır" diye konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'nde dün TÜPRAŞ fuel-oil dönüşüm tesislerinin açılışı ile Türksat 6A Haberleşme Uydusu Projesi imza töreninde ve Gebze Teknik Üniversitesi'nde konuştu. Bağımsız savcılarca bir operasyon yürütüldüğünü belirten Erdoğan, ülkenin güvenliğini tehdit edenlerin gereken cevabı alacaklarını belirtti. "Olay bir basın özgürlüğü meselesi değil. Şikâyet üzerine açılmış bir sürecin bedelini ödüyorlar ve ödeyecekler" diyen Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
ESKİ TÜRKİYE İTTİFAKI: Dün (önceki gün), bağımsız savcılarca başlatılan ve tamamen hukuk içinde yürütülen operasyon karşısında, içeride ve dışarıda, haddi aşan, insafı aşan, asıl niyetleri ortaya koyan bazı tepkiler sergileniyor. Eski Türkiye'nin bütün aktörleri, eski Türkiye'yi özleyen tüm taraflar, ittifak halinde, koro halinde, savcılarımıza, hâkimlerimize, emniyet görevlilerimize, belli merkezlerden idare edilen bir baskıyı uygulamaya çalışıyor. Düşünebiliyor musunuz? Adımlar atıldığı anda AB'den hemen birisi çıkıyor, açıklama yapıyor. Sen neye göre bu açıklamayı yapıyorsun? Neyi biliyorsun?
KENDİ GÖBEĞİMİZİ KESERİZ: 50 yıldır bu ülkeyi AB kapısında bekletenler, acaba bu atılan adımın ne olduğunu biliyor musunuz? Ulusal güvenliğimizi tehdit eden unsurlar gerekli cevabı alacaklar. Böyle bir adımı atarken 'AB ne der? Bizi alır mı almaz mı?' diye bir derdimiz yok. Kendi göbeğimizi kendimiz keseriz.
AB KENDİ İŞİNE BAKSIN: AB kalkıp ulusal güvenliğimizi tehdit eden bu unsurlarla ilgili şu anda güvenlik güçlerimizin attığı bir adıma, hukukun attığı bir adıma kendisinde müdahale yetkisi aramasın, lütfen kendi işine baksın.
ÜST AKLIN MAŞALARI: Üst aklın maşası olanlar, bugünlerde görüyorsunuz kucaklaştılar. Bütün hayatları hukuku çiğnemekle geçenler, normalleşen hukuk karşısında eski Türkiye hukukunu istemeye başladılar.
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ MESELESİ DEĞİL: Olay, bir basın özgürlüğü meselesi değildir. İşte, açıkça zaten söylüyorlar. İki gözü dahi görmeyen bir insanı bütün bir operasyonun başı diye yakalayıp, 122 kişiyi içeriye alanlar işte bunlardı. O insanların şikâyeti üzerine açılmış bir süreç ve bu sürecin şu anda bedelini ödüyorlar ve ödeyecekler.
KİRLİ İTTİFAK: Bütün bu yaşananlar normalleşme sürecidir. Bütün bu yaşananlar, şunu kesinlikle unutmayalım ki Türkiye'nin, o yeni Türkiye'ye yönelik tohumlarının atılış sürecidir. Türkiye'nin eski günlere döneceği umuduyla kirli işlere, kirli ilişkilere yeltenenler, kirli ittifaklara girenler bunun cevabını alıyorlar ve almaya da devam edecekler.
MİLLET KUMPASA GELMEZ: İnşallah medya dünyası girdiği bu kirli ilişkilerden bir an önce sıyrılacaktır diye düşünüyorum. Kendisini bu tehlikeli vesayetten kurtaracaktır diye inanıyorum. Bu kirli odaklara boyun eğenler, milletin karşısında kaybetmeye mahkûmdur. Bunu böyle bilmeleri gerekir. Şantaja, tehditlere, uluslararası çevrelerin ülkemiz üzerinde, milletimiz üzerinde kurdukları kumpaslara, bu millet gelmiyor ve gelmeyecektir.
DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ: İçeride ya da dışarıda, algı operasyonları yoluyla, yalan haberler, yalan manşetler yoluyla, Türkiye'ye hala istikamet çizmeye çalışanlarla, hiçbir şekilde uzlaşmayacağız, onların önünde hiçbir şekilde diz çökmeyeceğiz.
YURTDIŞINDAKİ İNLERİ: 15 yıldır korkuyla, yurtdışında yaşayıp, yasadışı işler yaptıranlar var. Yurtdışındaki inlerinde de takip edilecekler.
SORULARI ÇALARAK SIZDILAR: Milletin parasıyla okudular, himmet adı altında topladıkları parayla okudular, soru çalarak belli kurumlara sızdılar. Millete çalışmak yerine gittiler uluslararası istihbarat örgütlerine çalıştılar. İşte TÜBİTAK bunun en bariz örneğidir. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musevi vatandaşların Hanuka bayramını kutladı.

'HANİ SİZ ÖRGÜT DEĞİLDİNİZ?'
"Bakın haberler nasıl yayılıyor, görüyorsunuz değil mi? Siz örgüt olmasanız bunları nereden bileceksiniz? Bunu bildikleri için bazıları evlerinde değil, gittiler, gazetelerin içerisinde beklemeye başladılar. Niye orada beklemeye başladılar? Buradan gelip bizi alamaz diye başladılar. Zannediyorum bir ikisi herhalde kaçıverdi bu arada. Bunları yapıyorlar. Eğer dürüstseniz, samimiyseniz, hiç suçunuz yoksa o zaman durun, çağrıldığınızda da gelin, teslim olun."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaptıklarının bedelini ödeyecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN