Çözüm sürecinde dikkat çeken bir adım

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kısa adı HAK-PAR olan Kürt orjinli Hak ve Özgürlükler Partisi'ni ziyaret edecek. Ziyarette HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir'in yanı sıra HAK-PAR Onursal Genel Başkanı Kemal Burkay da bulunacak.

Giriş Tarihi: 17.12.2014 23:31
Çözüm sürecinde dikkat çeken bir adım
Çözüm süreci kapsamında bir çok Kürt orjinli parti, grup ve çevre ile ilişki geliştiren hükümet, görüş ve öneriler almaya devam ediyor. Daha önce HAK-PAR heyetini makamında kabul eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yarın parti genel merkezine "nezaket" ziyaretinde bulunacak. Ziyaretin Fehmi Demir'in yeni genel başkan seçilmesinden dolayı yapılacağı öğrenildi. Arınç'ın ziyaretinde aktif siyaseti bırakan HAK-PAR eski Genel Başkanı Kürt siyasetinin duayen isimlerinden Kemal Burkay da bulunacak.

Arınç'ın ziyaretini Milliyet'e değerlendiren HAK-PAR Genel Başkanı Demir, "Nezaket ziyareti talabinde bulundular biz de kabul ettik, hay hay dedik. Genel Başkan seçilmem nedeniyle kutlama ziyareti olacak" dedi. Demir, 26 Ekim'de yapılan HAK-PAR Kongresi'nde genel başkan seçilmişti. Aktif siyaseti bırakan Burkay ise Onursal Genel Başkan ilan edilmişti.
Arınç, çözüm süreci için kurulan Çözüm Süreci Kurulu'nun da üyesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm sürecinde dikkat çeken bir adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN