Bir yorum yazdı, hayatı altüst oldu

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Bir yorum yazdı, hayatı altüst oldu
Paralel yapının kumpasıyla, Tahşiyeciler'in lideri olmakla suçlanarak 17 ay suçsuz yere hapse atılan emekli imam Mehmet Doğan'a sosyal medya üzerinden destek veren bir mesaj yazan Kemalettin Topdemir'in hayatı kâbusa döndü. Paralel polis bu yorumu görür görmez harekete geçip Topdemir'e kumpas kurdu.

'EL KAİDE İLE İLGİSİ YOK' DEDİ
Kemalettin Topdemir, kendisine kurulan kumpası SABAH'a anlattı. Mehmet Doğan'ı babası gibi sevdiğini belirten Topdemir, şöyle konuştu: "O dönem Muş eski Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Sorumlusu alarak çalışıyordum. Bölgede 150 milyonluk bir pazar vardı. Paralel Yapı'nın gözü bu pazarın, dolayısıyla benim de üzerindeydi. Mehmet Doğan, doğduğum günden beri beni tanır. Komşumdur ve aynı zamanda bana Kur'anı öğreten insandır. Gözaltına alındıktan sonra Gülen örgütüne yakın haber kanallarında yazılıp çizilenleri görünce, "Siz bu hocayı tanımıyorsunuz. Kendisi yaşlı ve hasta bir insandır. El Kaide'yle uzaktan yakından bir alakası yoktur" şeklinde yorum yaptım.

40-50 POLİS BASTI

Yorumun altında şahsıma ait mail adresimi değiştirerek, "Hocama bir şey olursa ben bir canlı bombayım. Allah ve onun askerleri uğrunda ölmeye hazırım" yazmışlar. Yazmadığım bir şeyle suç delili uydurup, bana kumpas kurdular. 24 saat sonra ofisimi 40-50 polis bastı. Kalem kağıttan başka bir şey bulamadılar.
Hayatımı kâbusa çevirdiler. El Kaide üyesi yaptılar. Hakkari'de hiç tanımadığım şahıslarla yan yana getirerek terör örgütü üyeliği ile suçladılar. Şimdi bize iftira atıp, kumpas kuranlar, sahte delil üretenler hesabını versin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir yorum yazdı, hayatı altüst oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN