Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuat Uğur kirli işbirliklerini yazdı

Giriş Tarihi: 18.12.2014 10:01 Güncelleme Tarihi: 18.12.2014 10:05
Fuat Uğur kirli işbirliklerini yazdı

‘Bu topraklarda yaşatılan tüm utanç verici karanlık operasyonlara imza atan iki kesimin kucaklaşması’

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, yıllarca muhafazakar kesimin değerlerine saldıran Oktay Ekşi ve çevresi ile Gülen hareketinin işbirliğini yazdı. Kirli işbirliği dediği bu diyalogların Erdoğan düşmanlığı ortak paydasında birleştiğinin de altını çizdi.

Polis-yargı darbesi girişiminden eli boş dönen Paralel yapı her kesimden ittifaklar kurarak iktidara karşı mücadelesini sürdürüyor. Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, yıllarca muhafazakar kesimin değerlerine saldıran Oktay Ekşi ve çevresi ile Gülen hareketinin işbirliğini yazdı. Kirli işbirliği dediği bu diyalogların Erdoğan düşmanlığı ortak paydasında birleştiğinin de altını çizdi.

İŞTE O SATIRLAR


Şimdi önümde kirli işbirliklerini tarif eden başka iki fotoğraf var.

İlki Ekrem Dumanlı ile Oktay Ekşi'nin "dayanışmasını" resmediyor.

İnsanlıktan tekaüt olmuş zat, âlicenaplık sandığı tuhaf bir kibirle, fiyakalı günlerinde kendisine ve savunduğu ideolojik yapıya tezgâh kuran adamı affediyor. Gelecek beklentilerinde ortak düşman bellediklerini birlikte hal edip, günün sonunda halleşmek var.
Ruhlarının tüm çürümüşlüğüyle, pas duygusu bırakan bir beraberlik.

Her türlü meşru alanı yok saymayı, gösterişli şaklabanlıklarla kendilerinden olmayanı tepelemeyi alışkanlık haline getiren ve farklı gibi görünen iki biçareliğin temsil ettiği arka plânın son temsili resmi bu. Bu topraklarda yaşatılan utanç verici tüm provokasyonlara, karanlık operasyonlara imza atan iki kesimin el sıkışması aynı zamanda

… Sadece aklı değil, toplumun kahir ekseriyetini yok sayarak ya da enayi yerine koyarak sergilenen bu uçucu insanlık komedisinin varacağı yer; tarihin çöplüğü.

Fuat Uğur/Türkiye

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuat Uğur kirli işbirliklerini yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN