'Modern Yezidlere karşı uyanık olun'

Giriş Tarihi: 18.12.2014
'Modern Yezidlere karşı uyanık olun'
Hazreti Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri'ndeki konuşmasında da isim vermeden Fethullah Gülen'i eleştiren ve vatandaşları "alim maskesi takmış şarlatanlara" karşı uyaran Erdoğan, şunları söyledi:

DOST-HASIM ANLAŞILACAK:
Rabbine dayanmış, Rabbine ram olmuş bir milleti içeriden de dışarıdan da hiç kimse yıkamayacak, hatta yıpratamayacaktır. Kimin dost, kimin hasım olduğu er ya da geç anlaşılacak.

BÖBÜRLENEN ÇAKAL:
Mevlana hemen tüm eserlerinde en çok da maskeyle dolaşan sahte din rehberleri konusunda bizleri uyarmıştır. Sahte din rehberlerini rengarenk boya küpüne düşüp arkadaşları arasında ben renkli bir tavus kuşuyum diye böbürlenen çakallara benzetmiştir.

FOYASI MEYDANA ÇIKAR:
Mevlana bu sahte rehberlerin etrafındakileri çağırıp 'benim gül bahçesi gibi yüzlerce rengim var. O zaman bana secde et. Bana dinin direği lakabını tak' diyen şaşkınlara ve şarlatanlara benzetmiş, herkesi onlara karşı uyarmıştır. Öyle alim maskesi takmış olanlar vardır ki daha hayattayken kendilerinin de, kendilerine bel bağlayanların da foyası meydana çıkar. O maske takanlar rezil olurken onların peşine düşenler de, onları kiralayanlar da aynı şekilde hayal kırıklığı yaşarlar.

MODERN YEZİD:
Bu aziz millet Hasan Sabbah'lara, sahte Peygamberlere, sahte Mehdilere, sahte evliya ve dervişlere, modern Yezidlere karşı da hep muhafaza olunmuştur. Bu millet ve bu medeniyet onu bozmaya ve bulandırmaya çalışan tüm hasımlarına karşı da hep uyanık olacak hem Mevlana'nın izinden gidecektir.

YENİ BİR BAHAR:
Yeni Türkiye ile yeni bir bahara hazırlanıyoruz. Bu bahar kardeşlik baharıdır, bu bahar dayanışma baharıdır. Şimdi Mevlana'nın diliyle yeni şeyler söylemek, yeni Türkiye'ye doğru akmak zamandır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Modern Yezidlere karşı uyanık olun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN