Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e 'Tek Türkiye' soruldu

Giriş Tarihi: 18.12.2014 13:09
Tufan Ergüder'e 'Tek Türkiye' soruldu

Eski TEM Şube Müdürü 'in, İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki sini tamamladı.

'ya yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan eski TEM Şube Müdürü İstanbul Emniyet Müdürlüğünde savcı İrfan Fidan'a 18 sayfalık verdi.

"DİZİ İZLEYECEK VAKTİM YOK"

Ergüder'e "Tek Türkiye" dizisindeki karanlık kurul sahnesinde geçen Tahşiye grubuyla ilgili senaryo soruldu. Ergüder ifadesinde "Tek Türkiye" dizisini izlemediğini, dizide geçen konuşma ve diyaloglardan haberi olmadığını belirtti.

Hayatı boyunca sadece 3 dizi izlediğini sözlerine ekleyen Ergüder, "Bu dizilerin adı da Kaçak, Deli Yürek ve Lost'tur. Benim dizi izleyecek zamanım yoktur" dedi.

TAHŞİYE OPERASYONUNU ÇAPKIN BİLİYORDU

Tahşiye gurubuna yönelik operasyonda ele geçirilen ve üzerinde "Obama-Erdoğan-Barzani-Ersöz-Danıştay-Ümraniye vb" yazan dokümanın üzerinde Müfit Küçük adlı şahsın 18 farklı yerde 38 adet parmak izi olduğu Ergüder'e hatırlatıldı.

Soruşturmanın en önemli delili olan bu dokümanların üzerindeki parmak izine dair bir çalışma yapılmadığı, Müfit Küçük'ün neden araştırılmadığı da Ergüder'e soruldu. Ergüder ise bilgisinin olmadığını söyledi.

Ergüder, Tahşiye grubuna yönelik 2009 yılında emniyete gönderilen ancak araştırılmayan bir ihbar mektubundan dönemin Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın haberdar olduğunu söyledi.

Kaynak: Ensonhaber
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tufan Ergüder'e 'Tek Türkiye' soruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN