ve Danıştay'ın yeni üyeleri Resmi Gazete'de

ve Danıştay'a üye seçimine ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Giriş Tarihi: 18.12.2014 09:34
Yargıtay ve Danıştay'ın yeni üyeleri Resmi Gazete'de

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulunca, ve Danıştay'a üye seçimine ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

HSYK, Yargıtay ve Danıştay üyelerini seçti

Kararlarda, kamuoyunda "yargı paketi" olarak bilinen düzenlemeyle, Yargıtaya seçilen 144, Danıştaya seçilen 33 üyenin ismi bulunuyor.

Kamuoyunda yeni yargı paketi olarak bilinen 6572 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un yürürlüğe girmesinin ardından, Yargıtay ve Danıştay üyeleri ilgili yasalarda öngörülen şartları taşıyanlar arasından HSYK Genel Kurulunca seçim yapıldı.

Yargıtay, için yeni 129 üyenin yanı sıra Yargıtay'dan emeklilik nedeniyle boş bulunan 15 üyelik kadrosu HSYK'ya bildirildi.

Danıştay'da ise yeni seçilecek 39 üyenin yanı sıra Danıştay tarafından emeklilik nedeniyle boş bulunan 5 üyelik kadrosunun bildirimi yapıldı. Toplamda boş bulunan 44 Danıştay üyeliğinin 11'i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanacak.

Kurul, böylece Yargıtay için 144, Danıştay için 33 üyenin ismini belirledi.

YUSUF HAKKI DOĞAN YARGITAY ÜYESİ SEÇİLDİ

Hrank Dink öldürülmesi olayıyla ilgili 9 kamu görevlisi hakkında ihmalleri olduğu gerekçesiyle yürütülen yaklaşık 3 yıllık sürüncemede bırakılan sorusturmayı son donemde aldığı kritik ifadelerle etkinleştiren Savcı Doğan HSYK Genel Kurulu tarafından Yargıtay üyeliğine seçildi.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı da yapan deneyimli savcı bundan böyle Yargıtay üyesi olarak görev yapacak

Yusuf Hakkı Dogan Yargıtay üyesi seçildi-Tıklayın

HSYK, Yargıtay ve Danıştay üyelerini seçti-TıklayınBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay ve Danıştay'ın yeni üyeleri Resmi Gazete'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN