Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efkan Ala: Tahşiye, Saidi Nursi'nin...

İçişleri Bakanı Efkan Ala canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 23:41 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 04:05
Efkan Ala: Tahşiye, Saidi Nursi'nin...
Ala'nın açıklamalarından satır başları şöyle;

'TAHŞİYECİLERİN SUÇLU DURUMA GETİRİLDİĞİ İDDİA EDİLDİ'

Tahşiye, isim olarak bir milletin kamuoyunun pek tanımadığı bir çağrışım veriyor ama orada Said Nursi'nin kitaplarının ne anlama geldiğini açıklıyor. Çeşitli cemaat ve gruplar Said-i Nursi'nin kitaplarının ne anlama geldiğini açıklıyor.

İşte bir grup hassasiyetleri olan tahşiciler grubu cemaat bu yönde çalışmalar yürütmüşler. Anlaşılıyor ki bunlara karşı bir kumpas kurulmuş. Ve bu insanlar kriminal hale yani suçlu hale getirilmişler.

Devletin içerisindeki bazı kamu görevlilerinin bazı emniyet mensuplarının bu kişileri suçlu hale getirmek için bunlara yönelik bazı suç delillerini, sis bombası, el bombası gibi bunların dershanelerine koyarak suçlu duruma getirmek istendikleri için yani bir kumpas iddiasıyla bu soruşturma yürütülüyor. Bu vahim bir durum yargılamalar sonucunda ortaya çıkacak. Bu iddialar dava sonucunda netleşecek

İŞTE O AÇIKLAMALAR

OPERASYON 17 ARAKLIK'IN RÖVANŞI DEĞİL!

Rövanşla devleti yanyana koyacaksanız başka bir devleti koymanız gerekir yanına ama başka bir devlet olmadığı için böyle bir şey söz konusu değil. Devlet mekanizması tanımı gereği rövanşist bir tavır içerisinde olmaz.

Biz aklı kullanmaya cesaret etmeliyiz. Bunun için eğer alternatif maliyeti ele alınırsa nasıl bir şeyden döndüğümüzü nasıl bir kaotik ortamdan döndüğümüzü görürüz. Sürekli öne doğru gidiyoruz bunu siyasal ve demokratik istikrarla yapıyoruz.

BİZ ANKARA'DA DİZ ÇÖKENLERDEN DEĞİLİZ

Kimse milletin verdiği iradeyi bizden çalmaya kalkmasın. Biz Ankara'da diz çökenlerden değiliz olmayacağız
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efkan Ala: Tahşiye, Saidi Nursi'nin...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN